Microsoft Çinlileri kızdırdı

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 29 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Microsoft Çinlileri kızdırdı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft’un Windows yazılımını korsan kullananlara karşı verdiği “ekran karartma” cezası, Çinli kullanıcıları kızdırdı.


  [​IMG]
  [​IMG]
  İSTANBUL - Microsoft’un Windows işletim sistemlerinin son internet tabanlı güncellemesiyle kullanıcılara sunduğu “Windows Genuine Advantage” yazılımının son sürümü, korsan yazılım kullanan Çinlilerin masaüstü ekranlarını siyaha boyayıp, bir saatlik aralıklarla lisanslı yazılım kullanmalarını hatırlatıyor. [​IMG]Yazılım devinin yaptığı bu dayatmanın bilgisayar donanımlarına izinsiz olarak girilmesi olarak nitelendiren 35 yaşındaki Pekin’li avukat Dong Zhengwei, şirket hakkında “izinsiz olarak kişisel bilgisayarın kontrol altına alınması” suçlamasıyla kamu güvenliği otoritesine başvurdu.

  “Microsoft’un benim donanımımı bir anlaşma olmadan kullanmaya hiçbir hakkı yok” diyen Zhengwei, kullandığı yazılımın lisanslı ya da lisanssız oluşunun bu durumu değiştirmeyeceğini iddia ediyor.

  Microsoft’un bir Hacker gibi davrandığını belirten Zhengwei’nin başvurusunu dikkate alacaklarını belirten Çin Yazılım Endüstrisi Birliği, Microsoft’a karşı harekete geçmeye hazırlanıyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş