MHP'den "yavru muhalefet" sözüne tepki

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda NeslisH tarafından 14 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  MHP'den "yavru muhalefet" sözüne tepki konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin dünkü grup toplantısında, MHP ile ilgili olarak ''yavru muhalefet'' sözlerine tepki göstererek, ''Bizim için yabancı beslemesi olmak yerine, milletin sinesinde yer almak daha şereflidir'' dedi.

  Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Başbakan'ın sözlerini ''üslubuna uygun, densiz, kasnağından kopmuş'' olarak değerlendirerek, Başbakan'ın ''Üslubu beyan ayni ile insan tabirini'' kanıtladığını ifade etti. Vural, ''Şehitlere 'kelle', Öcalan'a 'sayın', Çiftçilere 'ananı da al git' diyen bir Başbakan'ın bu üslup bozukluğu aslında yadırganmamalıdır. Biz sadece Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının bu üslupsuzluğundan ve derinsizliğinden şikayetçiyiz'' diye konuştu.

  Vural, kullanılan ifadeleri Başbakana iade ettiklerini belirterek, şöyle dedi:

  ''Gazze'yi işgal eden İsrail Başbakanı Olmert karşısında kuzu gibi duran, ABD'nin Irak'ı işgalinde 1 milyon insanın ölümüne sessiz kalan, AB'den siyasi merhamet dilenciliği yapan ve ABD'nin sifonu çekmeyin kullanın denilen birisine acaba milletimiz ne ad takar. Bu konuda bir anket düzenlemekte fayda var. Bunları yapan Başbakan ve AKP'ye ne tür sıfat takarsınız diye... Sayın Başbakan'a bütün bunları yaparken sen kime hizmet ediyorsun, kimin memurusun, Damat Tayyip misin,
  yabancı beslemesi misin?'' Vural, ''MHP hakkında kullandığı her sıfat misli ile aynen iade edilecektir. Başbakan üslubuna dikkat etsin. Türk siyasetinde 40 yılını dolduran MHP hakkında söylediği sözlere dikkat etsin...'' ifadesini kullandı.Başbakan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile ilgili açıklamalarına da cevap verdiğini anımsatan Oktay Vural, bu projenin ABD'nin olduğunu, 22 devletin sınırlarının değiştirilmesinin istendiğini ve Türk İslam Medeniyetinin olduğu yerin ABD hegemonyasına gerçekleştirilmeye çalışıldığını söyledi.

  Vural, BOP'un Türkiye'nin Güneydoğusunu koparma projesi olduğunu iddia ederek, Başbakan'ın, ''BOP'un kanlı yüzü'' ortaya çıktıkça telaşa kapıldığını savundu. Vural, ''Üzülüyorum, utanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na birileri görev vermiş'' dedi. Başbakanın proje için ''doğmadan öldü'' ifadesini kullandığını belirten Vural, ''Doğmayan çocuğa neden baba oluyorsun?'' sorusunu yöneltti.Vural, Başbakan Erdoğan'ın, İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılar karşında hiçbir somut adım atmadığını savunarak, milletin Başbakan'dan başka şeyler beklediğini belirtti.

  Mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - MHP'den yavru muhalefet Forum Tarih
Aygün Öztürk Gitme Yavrum 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 27 Kasım 2012
Hayvanların Yavru Bakımı Açısından Farklı Ozelliklere Sahip Olmalarının Nedenleri ne Diğer Hayvanlar 9 Şubat 2012
Birini de Yavrum Birini Türküsü Notaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 8 Ocak 2012
Metin2 Oyunu Ren Geyiği Yavrusu Mührü ne işe yarar Metin2 15 Aralık 2011
Rüyada Ceylan Yavrusu Görmek Ne Anlama Gelir Rüya Tabirleri 8 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş