Mezuniyet sinema filmi,film tanıtımı

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Mezuniyet sinema filmi,film tanıtımı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]  Filmin Künyesi

  Vizyon Tarihi: 06 Kasım 2009
  Süresi :
  Yönetmen : Doğa Can Anafarta
  Tür : Dram
  Senaryo :
  Görüntü Yön. : Sezer Uçar
  Müzik :
  Yapım : 2008 - Türkiye
  Oyuncular : Engin Altan Düzyatan, İlker Ayrık, Haldun Boysan, Aykut Oray, Ümit Erdem, Billur Kalkavan

  Filmin Özeti

  Yakın dostları Polat'ın bir yıl önceki intiharını atlatamayan Umut ve arkadaşları, yıllardır bekledikleri mezuniyet gecesine hazırlanmaktadır.

  Akın, Polat'ın ölümünü atlatamamıştır ve bu yüzden kız arkadaşı İpek'ten uzaklaşmıştır. Sarp lise sonrası askere gitmeye karar vermiştir, ancak bu kararı kız arkadaşı Deniz ile sorunlar doğurmuştur. Metin'in ise tek amacı mezuniyet gecesi kız arkadaşı ile ilk defa beraber olabilmektir. Aynı lisede 'inek tayfa' olarak bilinen Kemal, Serdar, Halil ve Murat beraber İzmir'de okumaya karar vermiştir.

  Bu gece onlar için herkese bir veda, aynı zamanda yıllardır açılamadıkları kızlarla konuşma, yaşayamadıkları heyecanları tatma şansıdır. Okulda hiçbir arkadaşı olmayan Efe ablasının zoruyla babasından kaçar ve mezuniyet gecesine doğru yol alır.

  Aynı gece daha fakir bir mahallede Selim, Aykut'u babasının arabasını çalması için zorlar ve Aykut için hayal edemeyeceği bir gece başlar. İşin içine cinsellik, uyuşturucu ve kavgaların girmesi ile iş çok geçmeden çığırından çıkar.
  Kader, o gece 22 kişinin yollarını dönüşü olmayan bir şekilde birleştirecektir...
   

Bu Sayfayı Paylaş