Meziyet Hanım - Hikaye Tamamlama

'Masallar-Hikayeler-Destanlar' forumunda SeLeN tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Meziyet Hanım - Hikaye Tamamlama konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  hikaye tamamlama örneği - 6.sınıf hikaye tamamlama metni - öykü tamamlama çalışması  Mutsuz görünüşünün arkasına saklamıştı bilgiçliğini. İsteyerek yapılmış, önceden tasarlanmış bir davranış değildi b.......... böyle olmadığı, bir söyleşiye girdiği zaman daha çok ortaya çıkardı, hiç vakit geçirmez, gençlik günlerinin Meziyet H.......... oluverirdi. Özellikle geçmişten s.......... açıldığında kimsenin konuşmasına fırsat v.........., hep kendisi anlatmak isterdi. “ Beybabam” d.......... başlardı, “Ramazanda bademli güllaç t.......... olmadan sofraya oturmazdı. Bir d.......... taskebabını çok s..........Taskebabı en i.......... nasıl p.......... bakın s.......... anlatayım der, iyice ayrıntılarına girişirdi. B.......... kezinde karşılaştığı bir turist hanıma t.......... tarifini verirken ö.........., tencere kapağının üstüne k.......... taştan b.......... “Bahçeden büyükçe düzgün bir t.......... bulacaksın, o.......... çeşmede güzelce y.......... ve bir daha yıkayacaksın diye konuşmaya g.......... karşısındaki şaşkın ş.......... sormak z.......... kalmış: “Siz t.......... pişiriyorsunuz?” Ve o zamanın sosyetesi arsında birbirine a.......... gülünen bir k.......... olmuştu bu. M.......... Hanıma şimdi s.......... belki de anımsamazdı bile, güldürüye, espriye p.......... yer yoktu yaşamında.
  O g.......... kızının evine gitmeden ö.........., rahmetli k.......... ölümünden bu y.........., dört y.......... yalnızlıktan neler çektiğini düşünüyordu: O sağ o.......... bankaya kasa kiralamaya ikisi b.......... giderlerdi. Kızından y.......... istemesine gerek k.......... Mücevherlerini a.......... eskisi g.......... koruyamamaktan kaygılanır o.......... Meziyet Hanım.
  Geçenlerde bir tanıdığı onun y.......... ve güçsüz kaldığını görüp, “Takılarını n.......... çocukların arsında paylaştır mıyorsun? Diye s.......... “Hepsini o.......... ver, yükten k..........” ha? Kurtulabilmek elinden g.......... geniş bir s..........alacağını biliyordu. Bir kez “Ya ç.......... verdiği yürek ç.......... çekmezdi. Ne y.......... ki yaşamının b.......... parçası olmuştu onlar.

  Bulduğunuz kelime sayısı : A =
  Bulunacak Toplam Kelime Sayısı : B = 53
  Tahmin Düzeyi : C =

  alıntı
   

 2. ya bu boşlukların cevabı ne ama ya?
   

 3. Şu soruların cevabı hiçbir sitede yok mu ?
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Meziyet Hanım Hikaye Forum Tarih
Mustafa Kemal'in yurt gezilerine Latife Hanım'la birlikte çıkmasının nedenleri Atatürk Hakkında Herşey 4 Mart 2014
Atatürkün Eşi Fikriye Hanımın Hayatı Atatürk Hakkında Herşey 28 Ağustos 2012
Atatürkün Eşi Latife Hanım Hakkında Bilgiler Atatürk Hakkında Herşey 27 Ağustos 2012
Dila Hanım Romanı Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 23 Ağustos 2012
Dila Hanım Romanı Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 5 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş