Meyve Yetiştiriciliği

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 6 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Meyve Yetiştiriciliği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Meyve yetiştiriciliği hakkında bilgi verir misiniz?
   

 2. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  MEYVECİLİK VE SORUNLARI ,MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ


  Merhaba; Bu bölümde meyvecilik bilgilerini bulabileceksiniz. Ülkemizde tarımı yapılan meyveler, meyvecilik bilgileri, meyve bahcesi tesisi, meyve ağaçlarının budanması, meyve fidanının bakımı, meyve ağaçlarının sulanması, meyve hasadı, meyve yetiştiricilerinin karşılaştığı sorunlar.

  Meyvecilikte organik tarımın hızla cazip olduğu günümüz koşullarında organik meyvecilik konularınada değineceğiz. Başka bir bölümdede meyvelerin işlenmesini anlatacağız. Meyve kurutma teknikleri, meyvelerin dondurulması, reçel, jöle, sirke, şarap, pekmez, likör ve daha birçok yöntemle meyvelerin değerlendirilmesini gıda bölümünde bulabileceksiniz.

  Meyvelerin vitamin değerlerinide gıda bölümünde bulabilirsiniz. Çok çeşitli meyveler ve herbiri farklı besin değerine sahip. Sağlığımız için son derece önemli olan vitaminlerin doğal yollardan temini önemlidir. Meyveler vitamin kaynaklari arasında çok önemli bir yere sahiptir. üretici bilgileri yanında tüketici bilgilerinede sitemizde yer veriyoruz.

  Meyveciliği ticari anlamda, büyük çapta yapanlar yanında sağlıklı, hormonsuz meyve tüketebilmek için kendi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla küçük bir bahçesi olanlarda sitemizden yararlanmaktadır. Bilgileri sürekli çoğaltarak ve genişleterek gerek üreticilerin ve gerekse bu konulara ilgi duyanların istediği bilgilere kolayca ulaşabilmelerini sağlamak amacındayız

  . Ancak bu işi profesyonelce yapıp sürekli destek almak isteyen üreticielrimiz için danışmanlık hizmetide verebiliyoruz.

  Burada sadece bilgilenmek isteyenler değil meyvecilik konusunda birikimleri olupta bunu üreticilerle paylaşmak isteyenlerin yazılarınada yer verilecektir. Bu anlamda bu tür yazılarınızı ve kontak adresinizi mail adresimize ulaştı rırsanız size ulaşabiliriz....

  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Meyve Yetiştiriciliği Forum Tarih
Yeni dünya Meyvesi - Yenidünya Yetiştiriciliği Diğer Mesleki Bilgiler 22 Mayıs 2009
Meyveler nasıl ve ne zaman tüketilmelidir? Diyet Beslenme 8 Nisan 2015
İlkbahar meyveleri ve sebzeleri nelerdir Doğa ve Bitkiler 29 Nisan 2014
Acele bir ağaçtır meyvesi pişmanlık ile ilgili kompozisyon Eğitim Bilgileri 3 Mart 2014
Meyvelerin Tıbbi Faydaları Şifalı Bitkiler 28 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş