Mevsime Göre Dekorasyon!

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Mevsime Göre Dekorasyon! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Her mevsimin kendine göre bir dekorasyon tarzı var. Sıcak tonlar, yumuşak ve tüylü kumaşlar kışı anımsatırken, baharda ferah ve serin bir görünüme ihtiyaç duyarız.
  Havalar soğuduğunda eşyalarınızın üzerine örtmek için, tüylü ve sıcak tutan örtü takımları tercih edin. Havalar ısınmaya başladığında ise, bunları kaldırabilir veya yerlerin yumuşak pamuklu ve ipekli kumaşlar örtebilirsiniz.

  İlkbahar geldiğinde yatağınızdaki yün dolgulu yorganı kaldırıp, yerine çok daha hafif pamuklu bir yatak örtüsü veya sade pamuklu bir pike kullanabilirsiniz.
  Çam ağacı çiçek süslemelerini ve yılbaşını hatırlatan renk tonlarını, çok daha açık ve canlı renklere dönüştürerek, ilkbaharı karşılayabilirsiniz. Koyu pirinç ve seramik kapların yerine de, saydam ve kristal vazolar tercih edebilirsiniz.
  Koyu desenli yastık kılıflarınızı çok daha ferah bir görünüm yaratacak, çiçek baskılı veya daha sıcak havalar için ekose desenli kılıflarla değiştirebilirsiniz. Dekoratif yastık kılıflarını değiştirmek yerine, iki farklı yastık takımını sıcak ve soğuk mevsimlere göre değiştirerek kullanabilirsiniz.
  Eğer vitrininizde tabak koleksiyonu gibi bir serginiz varsa, kışa uygun klasik tasarımlı olanları yaz geldiğinde çiçek desenli porselenlerle değiştirebilirsiniz.
  Terse çevrilebilir perde kullanırsanız, mevsim değişikliklerinde perdenizi canlı tonlardan nötr tonlara kaydırmanız rahat olacaktır.
  İlkbahar ve yaz aylarında sehpanızın üzerine, bahçe ve çiçek kitapları koyabilirsiniz. Bunlar dışarıdaki canlılığın evin içine girmesine olanak tanıyacaktır.
  İlkbahar ve yaz dönemlerinde kullandığınız aksesuarlarda, açık renk tonlarını ve hafif görünümü tercih edebilirsiniz.
  Mevsimlere göre değişiklik yapmak, uzun süredir ortada gözükmeyen eşyalarınızı ortaya çıkarmanıza ve belli bir süre de olsa, bu eşyaları dekorasyonunuzun merkezi haline getirmenize fırsat verir.
  Eğer kış uzun süreceğe benziyorsa, yerde hala kar olsa dahi ilkbahar eşyalarınızı çıkarın. Belki sıcak battaniyeleri kullanmaya devam edeceksiniz ancak ilkbahar esintisi taşıyan eşyalar evinize çok daha aydınlık bir görünüm katacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mevsime Göre Dekorasyon Forum Tarih
Mevsime Göre Dekorasyon Değiştirin Dekorasyon 17 Eylül 2008
Mevsime İnat Şiirler 12 Nisan 2009
Yerel yönetimlerin temel görevleri nedir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Yerel yönetim birimleri halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için hangi görevleri yaparlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Kuran'a göre bir insanı öldürmek neden bütün insanları öldürmekle eş değer kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş