Mevsime Göre Dekorasyon Değiştirin

'Dekorasyon' forumunda Fatma tarafından 17 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Mevsime Göre Dekorasyon Değiştirin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sıcak renk tonları taşıyan tüylü, yumuşak kumaşlar, kışı keyifli ve sıcacık geçirmek için ideal. Bahar içinse çok daha serin ve ferah bir görünüme ihtiyacınız var. İşte size mevsimlere göre evinizin görünümünü değiştirmenizi sağlayacak hızlı ipuçları.

  Nasıl mı?

  - Havalar soğuduğunda mobilya ve eşyalarınızın üzerini örtmek için tüylü ve sıcak tutan örtü takımlarını tercih edebilirsiniz. Havalar ısınmaya başladığında ise bunları kaldırabilir ya da yerlerine yumuşak pamuklu veya ipekli örtüler serebilirsiniz.

  - İlkbahar geldiğinde yatağınızdaki yün dolgulu yorganı kaldırıp, yerine çok daha hafif pamuklu bir yatak örtüsü ya da sade pamuklu bir pike kullanabilirsiniz.

  - Çam ağacı çiçek süslemelerini ve yılbaşını hatırlatan renk tonlarını, ilkbahar ve yaz ayları geldiğinde çok daha açık ve canlı renklere dönüştürebilirsiniz. Koyu pirinç veya seramik kapların yerine de saydam cam veya kristal vazolar tercih edebilirsiniz.

  - Koyu desenli dekoratif yastık kılıflarınızı çok daha ferah bir görünüm yaratacak çiçek baskılı ya da daha sıcak havalar için ekose desenli kılıflarla değiştirebilirsiniz. Dekoratif yastık kılıflarını değiştirmek yerine iki farklı yastık takımını sıcak ve soğuk mevsimlere göre değiştirerek de kullanabilirsiniz.

  - Eğer vitrininizde tabak koleksiyonunuz varsa, kışa uygun klasik tasarımlı olanları yaz geldiğinde çiçek desenli porselenlerle değiştirebilirsiniz.

  - Tersi çevrilebilir perdeleriniz varsa mevsim değişikliklerine göre perdelerinizi canlı tonlardan nötral tonlara kolaylıkla çevirebilirsiniz.

  - İlkbahar ve yaz mevsimlerinde sehpanızın üzerine bahçe dergileri ve çiçek kitaplarını koymayı unutmayın. Bunlar dışarının canlılığını içeriye getirmenize ve evinize renk katmanıza yardımcı olur.

  Öneriler:

  1. İlkbahar ve yaz dönemlerinde kullandığınız renk ve aksesuarlarda, açık renk tonlarını ve hafif görünümü tercih edebilirsiniz.

  2. Mevsimlere göre değişiklik yapmak, uzun süredir ortalarda gözükmeyen bazı eşyalarınızı ortaya çıkarmanıza ve belli bir süre de olsa bu eşyaları dekorasyonunuzun merkezi bir parçası haline getirmenize fırsat verir.

  3. Dekor değişikliğini bahar temizliği gibi bir seferde yapabileceğiniz gibi bu değişimi günlere ya da haftalara da yayabilirsiniz. Ufak değişikliklerin ile evinizde yaratacağı farklılıkları görünce şaşıracaksınız.

  4. Eğer kış uzun geçeceğe benziyorsa, yerde hala kar olsa dahi ilkbahar eşyalarınızı çıkarın. Belki sıcak battaniyeleri kullanmaya devam edeceksiniz ama ilkbahar esintisi taşıyan eşyalar evinize çok daha aydınlık ve canlandırıcı bir görünüm verecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mevsime Göre Dekorasyon Forum Tarih
Mevsime Göre Dekorasyon! Dekorasyon 15 Ocak 2010
Mevsime İnat Şiirler 12 Nisan 2009
Yerel yönetimlerin temel görevleri nedir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Yerel yönetim birimleri halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için hangi görevleri yaparlar? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Kuran'a göre bir insanı öldürmek neden bütün insanları öldürmekle eş değer kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş