Metin2 Karekter Puanı Sistemi

'Metin2' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Metin2 Karekter Puanı Sistemi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Metin2 nasıl kahraman olunur
  metin2 derece puan sistemi
  metin2 karekter derece puan sistemi
  rank puan kılavuzu.
  zalim Derece nasıl gizlenir?

  Dereceniz artı ve eksi olmak üzere 4 erli isimlerle adlandırılırlar. Sahip olacağınız azami rank puanı 20000 asgari rank puanı ise -20000 dir.

  -12.000 -20.000 Zalim
  - 8.000 -11.999 Kötü Niyetli
  - 4.000 - 7.999 Hileli
  - 1.000 - 3.999 Agresif
  - . 999 + . 999 Tarafsız
  + 1.000 + 3.999 Arkadaşça
  + 4.000 + 7.999 İyi
  + 8.000 +11.999 Soylu
  +12.000 +20.000 Kahraman

  Derecenizi görmek için karakter ekranında imleci isminizin üzerine getirmeniz gerekmekte
  ( Karakter pencerenizi "C" tuşuna basarak açabilirsiniz.)


  İsminizin üzerine gelince çıkacak pencerede dereceniz ve derece puanınız gözükecektir.


  PVP nedir? PVP: player versus player teriminin kısaltmasıdır ve iki karakter arasında geçen karşılaşma anlamına gelir.

  Derece nasıl artar?
  Dereceniz pozitif ise ; Eksi dereceli oyuncuları (zalim,kötü niyetli, hileli, agresif) düşman modda öldürürseniz puanınız artar. Her slot yaratık kestiğinizde puanınız artar.
  Dereceniz negatif ise : PVP düşman ayarlı pozitif dereceli oyuncular (arkadaşça,iyi, soylu, kahraman) sizi öldürdüğünde artar. Her slot yaratık kestiğinizde puanınız artar. Bilge kralın itemlerini kullandığınızda derece puan alışınız 2 kat artar.  Derece nasıl azalır?
  Dereceniz pozitif ise : PVP serbest yada lonca modunda öldürdüğünüz her oyuncu puanınızı azaltır.
  Dereceniz negatif ise : PVP barış harici her modda öldürdüğünüz her oyuncu puanınızı azaltır.

  Derece nasıl gizlenir?
  Kaçağın pelerini itemini kullandığınızda tarafsız hale gelirsiniz. Eksi dereceye sahip oyuncular bu itemi kullanarak artı derecelilerin kullandığı yöntemlerle puan kazanabilir.

  Metin2 oyununda 4 pvp modu vardır. (Barış, Düşman, Lonca, Serbest)

  artı ve eksi olmak üzere 2 derece, PVP modunun durumuna etki eder. Bu durum 8 farklı pozisyon sağlar.


  pozitif rank sahibi oyuncular için ( tarafsız, arkadaşça, iyi,soylu, kahraman)


  PVP Barış. Bu modda Siz PVP serbest ayarlı olmayan hiçbir karaktere saldırmazsınız. PVP barış yada düşman ayarlı karakterler size saldıramaz. PVP lonca yada serbest ayarlı Oyuncu öldürdüğünüzde Dereceniz düşmez ve artmaz.


  PVP Düşman. Bu modda siz sadece PVP serbest ayarlılara ve eksi derecelilere saldırabilirsiniz. PVP barış yada düşman ayarlı oyuncular size saldıramaz. PVP lonca yada serbest ayarlı Oyuncu öldürdüğünüzde Dereceniz düşmez ve artmaz. eksi dereceli oyuncu öldürdüğünüzde dereceniz artar.


  PVP Lonca. Bu modda siz loncanızda olmayan her oyuncuya saldırabilirsiniz. Loncanızda olmayan her oyuncu size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürdüğünüzde dereceniz azalır.


  PVP Serbest. Bu modda siz tüm oyunculara saldırabilirsiniz. Tüm oyuncular size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürdüğünüzde dereceniz azalır.  negatif rank sahibi oyuncular için ( agresif,hileli,kötü niyetli,zalim)


  PVP Barış. Bu modda Siz PVP serbest ayarlı olmayan hiçbir karaktere saldırmazsınız. PVP barış ayarlı karakterler size saldıramaz. Diğerleri saldırabilir. PVP düşman olarak ayarlı Pozitif dereceli bir oyuncu tarafından öldürüldüğünüzde derece puanınız artar. PVP lonca yada serbest ayarlı Oyuncu öldürdüğünüzde Dereceniz düşmez ve artmaz.


  PVP Düşman. Bu modda siz her oyuncuya saldırabilirsiniz. Her oyuncu size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürdüğünüzde dereceniz azalır. Hangi mod ayarlı oyuncu sizi öldürürse öldürsün dereceniz artmaz.


  PVP Lonca. Bu modda siz loncanızda olmayan her oyuncuya saldırabilirsiniz. Loncanızda olmayan her oyuncu size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürdüğünüzde dereceniz azalır. Hangi mod ayarlı oyuncu sizi öldürürse öldürsün dereceniz artmaz.


  PVP Serbest. Bu modda siz her oyuncuya saldırabilirsiniz. Her oyuncu size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürdüğünüzde dereceniz azalır. Hangi mod ayarlı oyuncu sizi öldürürse öldürsün dereceniz artmaz.

  DIKKAT!

  50 level üzeri negatif rank sahibi oyuncular ( agresif,hileli,kötü niyetli,zalim) öldükçe itemlerini düşürme ihtimalleri vardır. Puan azaldıkça (-20.000'e yaklaştıkça) bu ihtimal artar. Zalimler için garanti düşer bile denilebilir. Düşen item zırh, silah, aksesuar vb. olabilir

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Metin2 Karekter Puanı Forum Tarih
Metin2'de Karakter Seçimi Metin2 31 Mart 2014
Metin2 Oyunu Ruh Taşı Hangi Slotlardan Düşer Metin2 27 Eylül 2012
Metin2 Ye Üye Olurken Dikkat E-Posta Adresiniz Yanlış Görünüyor Hatası Metin2 27 Eylül 2012
Metin2 Oyunu Kader Çarkı Nedir? Metin2 23 Şubat 2012
Metin2 Oyunu Keskin Pala Metin2 20 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş