Metin alanlarını kaydetmek

'Diğer İşletim Sistemleri' forumunda Siraç tarafından 15 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Metin alanlarını kaydetmek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bazen birden fazla veya daha az sayıda metin alanını başka dokümanlarda kullanmanız gerekiyor olabilir. Bu metin alanlarını ara bellekte tutarak, diğer dokümanlarda kullanılmasını sağlayabilirsiniz.
  [​IMG]
  Alıntı: Metin alanları halen çok sık kullanılıyor. Bunları kolay ve hızlıca masaüstüne kaydedebilirsiniz.

  Geçerli Uygulamalar:  • 1Microsoft Word 2003

  Bilgisayarınızda XP veya üstü sürümler mevcutsa bu işlemi gerçekleştirmek çok kolay. İlk olarak program penceresini küçülterek ekranınızda görüntüleyebileceğiniz bir alan açın. Kopyalamak istediğiniz metin alanını seçtikten sonra masaüstüne sürükleyerek bıraktığınızda Windows hurda belge olarak yeni bir dosya yaratacaktır. Artık orijinal metindeki yapacağınız değişiklikleri düşünmenize gerek kalmayacak. Çünkü diğer belgede seçip bıraktığınız alan aynen duruyor olacaktır. Metin üzerinde istediğiniz şekilde değişiklik yapabilirsiniz, Windows veya Word'ü kapatsanız bile belge bozulmadan kalacaktır. Hurda belgenin üzerine çift tıkladığınızda Word alıntı metni size görüntüleyecektir. Aynı yolu izleyerek diğer alıntı metinlerinizi de bu şekilde kopyalayabilir veya düzenlemek için saklayabilirsiniz.

  NOT: Birçok metin alanı – alıntı kopyalamayı düşünüyorsanız, masaüstünüzü fazla karıştırmadan aynı işlemleri bir klasör içinde de gerçekleştirebilirsiniz.

  alıntı
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Metin alanlarını kaydetmek Forum Tarih
Tarihi metinlerin özellikleri kısaca Sorular ve Cevaplar 1 Mayıs 2015
Metin2'de Karakter Seçimi Metin2 31 Mart 2014
Allah Ümmetini Hata, Unutma ve Başkasının Zoruyla Yaptıkları Şeyden Sorumlu Tutmaz Dini Sohbetler Dini Forum 18 Aralık 2013
Tanzimat Döneminde Gazete Çevresinde Kültür Edebiyat Hayatımıza Giren Metinler Neler Edebi Türler Halk Edebiyatı 24 Ekim 2013
Çanakkale Savaşıyla İlgili Tiyatro Metinleri Tiyatro ve Skeçler 5 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş