Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 8 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Meteoroloji, Türkiye genelinde yağışlı bir havanın etkili olacağını belirterek, kuvvetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu. Bölge bölge hava tahminleri şöyle:

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ile akşam saatlerinden sonra İstanbul'un Çatalca ve Silivri ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Hava sıcaklığı, Trakya'da 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde güneyli rüzgarlarla birlikte 6 ila 8 derece artacak. Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) , İç Anadolu, Güney ve İç Ege, Göller Yöresi, Doğu Anadolu'nun batısı ile akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (60-90 km/s)esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor. Bölgelere göre tahmin edilen hava durumu ise şöyle olacak;

  MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile bu sabah saatlerinde Tekirdağ ile İstanbul'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ile akşam saatlerinden sonra İstanbul'un Çatalca ve Silivri ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.

  EGE: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyılarından başlayarak bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek.

  AKDENİZ: Parçalı, zamanla batısı çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevreleri yağmurlu geçecek.Sabah saatlerinde K.Maraş çevrelerinde sis görülecek. Rüzgar; Göller yöresinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) olarak esecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Niğde ve Sivas), gece saatlerinde Eskişehir ve Sivas çevreleri yağmurlu geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (60-90 km/s) olarak esecek.

  BATI KARADENİZ:
  Çok bulutlu, sabah saatleri ile gece saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

  ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile bu sabah saatlerinde Orta Karadeniz yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Çorum ve Amasya ile Gümüşhane ve Bayburt'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU:
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Diyarbakır çevrelerinde sis görülecek.

  CİHAN
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Meteoroloji'den kuvvetli yağış Forum Tarih
Meteoroloji'den 7 il için kuvvetli yağış uyarısı! Yurt İçi Haberler 11 Haziran 2010
Meteoroloji'den çok önemli uyarı Yurt İçi Haberler 9 Şubat 2010
Atatürk'e göre güçlü bir millet için hangi alanlarda kuvvetli olmak gerekli? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Adalet Kuvvetli Kuvvetliler de Adil Olmalıdır İle İlgili Kompozisyon Makaleler-Denemeler 27 Kasım 2013
Çenesi Kuvvetli Deyiminin Anlamı Nedir? Atasözleri & Deyimler 29 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş