Meteoroloji'den 7 il için kuvvetli yağış uyarısı!

'Yurt İçi Haberler' forumunda Google tarafından 11 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  Meteoroloji'den 7 il için kuvvetli yağış uyarısı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek olan yağışların; Çankırı, Yozgat, Karabük, Kastamonu, Çorum, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  Hava sıcaklığı, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
  Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyı kesimi ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.
  Yağışların kuvvetli olması beklendiği illerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;
  MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek.
  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli, Muğla ve Aydın çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri (Isparta, Burdur) ile Mersin ve Anamur çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Çankırı ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Çorum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla kuzeyi çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve az bulutlu geçecek.
  CİHAN
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Meteoroloji'den için kuvvetli Forum Tarih
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı Yurt İçi Haberler 8 Mart 2010
Meteoroloji'den çok önemli uyarı Yurt İçi Haberler 9 Şubat 2010
Namazı niçin kılmalıyız kısaca Dinimizin Direği Namaz 7 Ekim 2017
Destek ve hareket sisteminin sağlığını korumak için ne yapılmalı kısaca Genel Sağlık 6 Ekim 2017
Anadolu'ya ilk yerleşen insanlar yerleşmek için hangi özelliklere sahip yerleri seçmiştir kısaca Tarihi Bilgiler 6 Ekim 2017

Bu Sayfayı Paylaş