Metaverse ne demek?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 12 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Metaverse ne demek? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Metaverse ne demek?
  Metaverse nedir
  Metaverse hakkında bilgi verir misiniz
  Metaverse konusunda yardımcı olabilir misiniz?
   

 2. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Metaverse ne demek?

  Kelime "metaverse," aslında bilimkurgu yazarı Neal Stephenson tarafından 1992 romanı Kar Kazasında, türetilmiş bir çeker ve gerçeğe yakın sanal dünya çok karmaşık, kullanışlı bir vizyon anlamına gelir ve bunun kesinlikle ast "bunu düşünmek zorlaşır inandırıcı gerçek dünya. " İnsanlar meşru, tıpkı birçok ofis çalışanları bugün bilgisayarlarda zamanlarının çoğunu harcamak böyle bir dünyada zamanlarının çoğunu harcamak olabilir. Metaverse sanal gerçeklik fikrine benzer, ama onun ötesinde büyüklüğünden ve onun çağrışımları özgüllüğünü gider. Terim sözcük meta birleşiminden, kapsamlı anlam ve icat olduğunu suffix - ayet, yer ya da dünya anlamı olarak evren "in".

  Metaverse teknolojik sofistike bir fikir. 2008 itibariyle, biz, gerekli altyapı, işlem gücü, arayüz aygıtları eksikliği ve yazılımı tamamen immersive sanal gerçeklik dünyasında adını metaverse layık oluşturun. Bazı Fütüristler bazen 2020 ve 2030 yılları arasında ortaya çıkaracaksın tam ölçekli metaverse spekülasyon.

  metaverse dışarı çeşitli oyun ve diğer online toplulukların gelişmiş olduğu İlkel habercisi. Bir örnek popüler World of Warcraft multiplayer online rol yapma oyunu (MMORPG) ve abone milyonlarca övünme gerçek yaşam ağı için bir buluşma yeri haline gelmiştir. Başka bir sanal dünya, Second Life, daha metaverse gibi o da bir oyun odaklı değil, "sadece keşfetmek demektir kazanan oldukça açık uçlu bir dünyada, iletişim ve kendi keyfi için nesneleri oluşturmak ve diğer oyuncular içindir . Second Life bazı nesneler bile alınan ve Linden dolar an içinde-dünya para birimi kullanan sattı. Second Life ekonomisi büyüklüğünde benzer birçok orta boy kentleri. Çok sayıda şirket Second Life içinde onların ürün tanıtımı için ve bunların önizlemesini modelleri için tüketicilerin izin almadan önce mekanları kurdunuz.

  Gerçek bir metaverse sadece ayrı bir dünya, ama olmaz tamamlayıcı bir dünya yakından gerçek dünya ile iç içe. Bu gezegenin bir tarafından insanlar diğer tarafta kişilerle sanal bir ortamda karşılamak için, normal konuşma yapan sağlayacak gibi ikisi de aynı odada olsaydı. Anahtar daha gelişmiş giriş ve görüntü teknolojileri olacağını Stephenson orijinal vizyonu doğrultusunda bir metaverse unrolling için. girdi olarak el jestleri sağlayacak bizim retina üzerine doğrudan sanal dünyaların görüntüleri proje olacak Belki haptic eldiven, ve retina görüntüler, yeni ve samimi bir sanal gerçeklik katılmak için milyonlarca yapmaya yeterli olacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Metaverse demek Forum Tarih
Devriye Fütüvvetname ve Surname nedir ne demektir? FrmArtuklu TatLı SöZLük 18 Haziran 2017
Tezkere nedir ne demektir kısaca FrmArtuklu TatLı SöZLük 18 Şubat 2017
Büyükşehir nedir ne demektir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Yerel yönetim muhtar kamu belediye seçim ne demektir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Vahiy nedir ne demektir kısaca Dini Terimler Sözlüğü 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş