Messenger'da Kişisel Durumlar Oluşturun

'Msn Plus-Discovery' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 31 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Messenger'da Kişisel Durumlar Oluşturun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Messenger'da Kişisel Durumlar Oluşturun
  Messenger Plus! Live, Messenger'ın standart durumlarını bir ad etiketi, yeni bir kişisel ileti ve otomatik bir cevaplayıcı ile daha da geliştirebilir.

  [​IMG]

  Messenger Plus! ile hemen geçici bir kişisel bir durum ayarlamak için Kişisel Durum penceresini kullanmalısınız. Kişisel Durum penceresine Messenger'ın durum menüsü (görüntü adınıza tıkladığınızda açılan menü) ve sistem tepsisi menüsündeki "Daha Fazla Durum" öğesinden ya da konuşmalarda /persostatkomutuyla ulaşabilirsiniz.

  Kişisel Durum penceresi
  [​IMG]

  • Yukarıda gördüğünüz birinci kutu bir ad etiketi girmenizi sağlar. Bu ad etiketi, o anda geçerli görüntü adınızın sonuna eklenir ve Messenger'ın eskiden durum gösterme şeklini taklit ediyorcasına parantez içinde ve gri renk ile gösterilir (sadece Messenger Plus! kullanıcılarına).
   Kişi kartında ad etiketi görüntüsü
   [​IMG]
  • İkinci olarak kişisel ileti kutusu, o kişisel durum geçerli olduğu sürece kişilerinize gösterilecek kişisel ietiyi gösterir. Oraya bir şey girildiğinde, daha önceden bir kişisel iletiniz varsa bile geçici olarak bununla değiştirilir.
  • Üçüncü kutu ise kişisel durumun en kullanışlı özelliklerinden birine, size ileti gönderen kişilerinize gönderilecek otomatik cevaplar hazırlamanıza yarar. Bu otomatik cevabı kişilerinizin her bir iletisine karşı farklı farklı olacak şekilde hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için yapmanız gereken birinci cevabınızdan sonraki her bir cevaba yeni bir satırda ve başında bir # karakteri olacak şekilde başlamaktır. Bununla ilgili ipucunu farenizle oto-cevap kutusunun üzerine geldiğinizde görürsünüz. Bu pencerede yeni bir satır oluşturmak için Enter'a basarken Ctrl tuşunu basılı tutmanız gerektiğini unutmayın. Oto-cevap iletilerinin rengini değiştirmek istiyorsanız

   [​IMG]

   Otomatik cevap iletinizin gönderileceği kişileri kutunun hemen altındaki Oto-cevabı sadece belirli kişiler için etkinleştir... bağlantısına tıklayarak açılan filtreden seçebilirsiniz. Ayrıca kişi listenize ekleyeceğiniz yeni kişiler yahut listenizde olmadan size ileti gönderen kişiler için varsayılan ayarı da bu pencereden değiştirebilirsiniz.

   Kişisel Durum Otomatik Cevap Filtresi penceresi
   [​IMG]

   Kişiselleştirdiğiniz durumunuzun belirlediğiniz bir süre sonra otomatik olarak eski haline dönmesini istiyorsanız ilgili yerden istediğiniz süreyi girmeniz yeterli. Süre sonunda durumunuz kişiselleştirilmeden önceki haline dönecektir. Bu zamanlayıcıda kalan süreyi arkadaşlarınıza otomatik cevaplarınızın içinde gönderebilirsiniz. Bu etiketleri unutmaktan korkuyorsanız farenizle zamanlayıcı seçeneğinin üzerine gelmeniz size bu etiketleri hatırlatan bir ipucu çıkartacaktır (yukarıdaki resimdeki gibi).

   En son olarak Kişisel Durumun temeli olan standart Messenger durumlarından da bir tane seçmeniz gerekecek ("Çevrimdışı göster" hariç bütün durumları seçebilirsiniz). Not: Standart durumları tamamen yoksayıp yeni bir durum adı oluşturamazsınız.

   Şimdi de Kişisel Durumlarla ilgili Messenger Plus!'ın Tercihler panelindeki bir kaç ayarı anlatalım.

   [​IMG]

   "Durumumu Dışarıda'ya değiştirdiğimde Kişisel Durum penceresini görüntüle" seçeneğini işaretlerseniz Messenger menülerinden durumunuzu Dışarıda olarak ayarladığınızda Kişisel Durum penceresi otomatik olarak açılacak ve siz herhangi bir şey yazmadığınız takdirde 15 saniye içinde tekrar kapanacaktır.

   Yine aynı bölümden oto-cevap iletileri tekrarı için kullanılacak gecikmeyi de saniye cinsinden belirleyebilirsiniz (10 ila 5000 saniye). Kişinizin konuşma penceresi açık olduğu müddetçe bu saniye sınırlaması etkindir ve konuşma kapatıldığında sıfırlanır. Yukarıda anlatıldığı gibi çoklu bir oto-ileti dizisi oluştursanız bile bu saniye sınırlaması yine etkin olacaktır ve gerekli saniye geçmeden ikinci cevap gönderilmeyecektir.

   Tercihler panelinin bu bölümünden sık sık kullanacağınız durumları önceden hazırlayabilme imkanınız var. Ekle düğmesine bastığınızda açılan pencereden aşağıdaki gibi bir durumu hazırlayabilirsiniz. Bu durumlara Messenger'ın durum menüsünden ya da sistem tepsisi simgesi menüsünden kolayca ulaşabilir hatta bir klavye kısayoluyla bu durumları hemen ayarlayabilirsiniz. Durum adı: kısmına yazacağınız şey durumun ne durumu olduğunu hatırlamanız için durum menülerinde görünecek adı göstermektedir.

   Kişisel Durum Ayarları
   [​IMG]

   Son olarak bir kişinizle konuşurken oto-cevabı o kişi için hemen devreden çıkartmak için konuşma penceresinin Plus! menüsündeki "Kişisel Durum Oto-İletilerini Gönder" öğesinin işaretini kaldırın. Konuşma kapatılana yahut yeni bir kişisel durum ayarlayana kadar oto-iletiler o konuşmada devre dışı olacaktır (bu menü öğesi ancak bir kişisel durum ayarlıyken görünür).

   Kişisel durumları kaldırmak için durumunuzu başka bir şeye değiştirmeniz yeterlidir (ya da Kişisel Durum penceresini açıp Kaldır düğmesine basın).
   
  Son düzenleme: 31 Ağustos 2008

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Messenger'da Kişisel Durumlar Forum Tarih
Live Messenger'da Güncelleme Sorunu Çözümü MSN Diğer Paylaşımlar 28 Ekim 2009
Live Messenger'da Yükseltme Uyarısını Devredışı Bırakın MSN Diğer Paylaşımlar 28 Ekim 2009
Ev Telefonu Messenger'da MSN Diğer Paylaşımlar 23 Ekim 2008
Kadir Has ve ailesinin ekonomik durumlarının iyileşmesinde hangi kişisel özellikleri etkili oldu Biyografi & Otobiyografi 31 Ocak 2017
İnsanların kişisel ve fiziksel özellikleri nelerdir kısaca örnekler Eğitim Bilgileri 6 Aralık 2016

Bu Sayfayı Paylaş