Meslek Seçiminde Astroloji

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda Dine tarafından 10 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Meslek Seçiminde Astroloji konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesini sağlayacak en önemli kararlardan biri doğru meslek seçimi. Yıldız haritalarından kişilerin yeteneklerinin hangi konularda ağır bastığı ve hangi meslekte daha başarılı olabilecekleri anlaşılabilir.
  Yıldız haritasında her zaman ilk bakılacak yer birinci ev yani yükselen burcumuzdur. Yükselen burcumuz kişiliğimizi hayata bakışımızı ve yeteneklerimizi gösterir. Ancak asıl meslek evi 10. evdir. Burada yer alan burcun ve gezegenlerin nitelikleri yapacağımız meslekle ilgili bize bilgiler verir. Eğer kişilik ve kişinin yetenekleriyle ilgili daha da derinlemesine çalışma yapmak istersek diğer evler de bize hayatın değişik bir alanıyla ilgili bilgiler verecektir. Örneğin beşinci ev kişinin yetenek ve yaratıcılığını bilgi düzeyini dokuzuncu ev ise yüksek eğitimini açıklar. Günümüzde bazı firmalar çalıştıracağı elemanların kapasitelerini yıldız haritalarına göre değerlendirmekte ve buna göre firmalarında iş</SPAN> dağılımında daha fazla verim almaktadırlar.
  Onuncu evin yönetici gezegenin hangi evde ve hangi gezegenle ve hangi evlerin yöneticileriyle beraber olduğu da meslek değerlendirmesi açısından çok önemlidir. Örneğin onuncu evin yöneticisinin birinci evde yer alması kişinin mesleğine olan bağlılığını ya da evlilik evinde yer alması evleneceği kişinin iş hayatında önemli rol oynayacağını ifade etmektedir. Kazanç ve başarı evinde yer alan ( 11. ev ) onuncu ev yöneticisi meslek hayatında mutlaka başarı ve maddi kazanç elde edileceğini gösterir. Hangi konuların daha çok para</SPAN> kazandırabileceği refah evi olan ikinci evden ve geliri ve kazancı ifade eden 11. evden anlaşılır.
  Konuyu biraz daha açmak için gezegenlerin kısaca ne tür meslekler verebileceğini anlatmak istiyorum. Meslek evinde yer alan Güneş genellikle yüksek kariyer habercisidir. Bu tür kişiler devlet kademesinde ya da yüksek otoritelerin yanında başarılı olurlar. Venüs ise genellikle hayatın maddi alanlarıyla ilgili estetik içeren konularda kişiyi başarılı kılacaktır. Giyim kuşam ve tekstil</SPAN> yeme içme sanat gibi konular Venüs’ün etki alanı içindedir. Mars ise genel anlamda konuya tekniği katar. Mars’ın onuncu eve etki yapması kişinin mühendislikle ilişkisini vurgular. Venüs ile Mars’ın birlikteliği ise mimarlık gibi estetikle tekniğin birleştiği meslekler verecektir.
  Evrensel şifacı Jüpiter meslek konusunda da sorun çözücü işlev görür. Yani doktorların şifa dağıtıcı kişilerin astrologların ve hukukçuların Jüpiter’leri kuvvetlidir. Jüpiter’e Sanskritçe’de Guru dendiğini yazmıştım yani öğretmen. Bu yüzden onuncu evinde Jüpiter yer alan kişilerin öğretmenlik yetenekleri çok güçlüdür. Merkür ise iletişimle ilgili meslekler verir. Gazetecilik alım satım işleri Internet</SPAN> ve telefonla yapılan işler yazarlık ve diploması gibi konular hep Merkür’ün alanı içindedir. Diğer gezegenlerden Ay büyük insan kitleleriyle yapılan işleri getirirken Satürn madencilik gibi yeraltı ile ilgili meslekleri Rahu elektrikle ilgili işleri ve yurt dışıyla ilgili meslekleri Ketu ise daha çok mistik çalışmaları ön plana çıkarabilir.
  Meslek ve astroloji ilişkisi tek bir yazıya sığmayacak kadar geniş. Önümüzdeki haftalarda bu konuyu değişik örneklerle biraz daha açmak istiyorum.
  Metin Özenbaş
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Meslek Seçiminde Astroloji Forum Tarih
Hangi nedenler meslek seçiminde etkilidir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Meslek Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? Meslekler Rehberi 4 Haziran 2011
Meslek Seçiminde Bilinmesi Gerekenler Meslekler Rehberi 19 Ağustos 2008
Hava durumunu bilmek zorunda olan meslekler nelerdir? Meslekler Rehberi 26 Eylül 2017
Ormancılıkla ilgili meslekler hangileridir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş