Meslek Okulu İçin Bina Tamam Gibi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 27 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Meslek Okulu İçin Bina Tamam Gibi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde Kızıltepe’de kurulması kararlaştırılan meslek yüksek okul için geçici bina temin etmek için girişimlerini sürdüren komisyon, Kızıltepe Belediye başkanlığını ziyaret etti.
  Geçen hafta öğretmen evinde ilçe kaymakamı Osman Tunç başkanlığında sivil toplum örgütlerinin katılımı ile gerçekleşen platformda oluşturulan komisyon meslek yüksek okulu için belirlenen geçici binalar ile ilgili temaslarına başladı.
  Meslek yüksek okulu ile ilgili çalışmaları organize edecek olan komisyon ilk olarak bugün Kızıltepe Belediye sarayına ziyaret gerçekleştirdi, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Demir ve belediye meclis üyesi Adnan Irmak tarafından kabul edilen heyet, Kızıltepe’ye kurulacak olan meslek yüksek okul için daha adı geçen binalarda ön plana çıkan önce Ana ve Çocuk Sağlığı Merkezi olarak kullanılan binayı resmen istediler.
  Gerek Ferhan Türk’ün gerekse de Şerife Alp’in bu konuya çok hassas ve istekli olduklarına dair niyetlerini anlatan Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Demir, ilçede eğitim alanında yapılacak olan üst düzey girişimde Kızıltepe Belediyesinin daha önceden de almış olduğu bir prensip kararı olduğunu belirterek, “Bizler belediye olarak ilçemizde yapılacak bu girişimi destekliyoruz.
  Bu konuda daha önce de yapılmış görüşmeler söz konusudur. Belediye olarak bu oluşumu destekliyoruz ve üzerimize düşecek her türlü görevi yerine getirmeye hazırız. Komisyonun uygun görüp, talepte bulunduğu belediyemize ait Ana ve Çocuk Sağlığı merkezi binasını Yüksek okul için devretmeye hazırız”. dedi.
  Komisyon üyeleri meslek yüksek okulu için mutabakata varılan binada incelemelerde bulundular, 4 kattan oluşan Ana ve çocuk sağlığı merkezi binasının başlangıç için çok uygun bir bina olduğunu ifade eden Komisyon eş başkanlığı görevini üstlenen Bedii Demir ve M.Sait Tunç, “Binamız dört katlı, 250 kişilik çok amaçlı salon, çok sayıda idare odası ve içinde en az 12 derslikten oluşabilecek yeni ve temiz bir bina. Üniversiteden gelecek teknik ekibin de incelemelerinin ardından yapılabilecek değişiklikler için görüşmeler yapılacak ve vakit kaybetmeden çalışmalara başlayacağız, binanın ilçenin merkezinde ve eğitimde olan bir çok okula yakın olması çok önemli bir ayrıntıdır.” Dediler.


  Kaynak: kiziltepeajansi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Meslek Okulu İçin Forum Tarih
Polis Meslek Yüksek Okulu İçin Ygs Puanı Üniversiteler 20 Kasım 2011
Polis Meslek Yüksek Okulu İçin Gereken Evraklar Üniversiteler 18 Kasım 2011
Polis Meslek Yüksek Okulu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir Üniversiteler 10 Kasım 2011
Polis Meslek Yüksek Okulu Yaş Sınırı Kaç Üniversiteler 30 Kasım 2011
Polis Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları 2012 Üniversiteler 30 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş