Mesihi Kabul Ettiyseniz

'Diğer Dinler İnançlar' forumunda NeslisH tarafından 26 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Mesihi Kabul Ettiyseniz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  İsa Mesih'in yaşamınızda olduğunu nasıl bilebilirsiniz?

  Dua ettiğinizde gerçekten İSA MESİH’İ yaşamınıza kabul ettiniz mi? İsa Mesih Vahiy 3:20'de verdiği söze göre sizinle ilişki amacı ile şimdi nerede? İsa yaşamınıza geleceğini söylüyor. Eğer o söylüyorsa yalan olabilir mi? İsa'nın yaşamınıza gelmesi konusunda neye dayanarak duanızın cevaplandığını söylüyorsunuz? (Tanrı'nın kendisine ve sözünün güvenilirliğine dayanarak; başka bir deyişle Tanrı verdiği sözünü tutar.)
  Kutsal KİTAP İsa'yı kabul edene yaşam sözü veriyor

  "Tanıklıkta şudur: Tanrı bize sonsuz yaşam verdi, Bu yaşam O'nun Oğlundadır. Kendisinde Tanrı’nın Oğlu bulunanda yaşam vardır. Kendisinde Tanrı'nın Oğlu bulunmayanda sonsuz yaşam yoktur. Tanrı'nın Oğlunun adına iman eden sizlere, sonsuz yaşama sahip olduğunuzu bilesiniz diye bunları yazdım." (1.Yuhanna 5:11-13)
  İsa Mesih'in yaşamınızda olduğu ve sizi hiçbir zaman terk etmeyeceği konusunda Tanrı'ya sürekli olarak teşekkür edin.
  "Seni asla terk etmeyeceğim, Seni asla yüzüstü bırakmayacağım." (İbraniler 13:5)
  O'nun sözünün doğrultusunda Mesih'in sizde yaşadığını ve daha O'nu davet ettiğiniz an da size sonsuz yaşam verdiğini bilebilirsiniz. Unutmayın, Tanrı bizi hiçbir zaman aldatmaz.
  Önemli bir uyarı...
  Yaşamınızı Duygular Yönetmesin!

  Mesih'e inanmış olan kişi Tanrı'nın Kendisine ve Sözüne iman (Güven) etmelidir. Aşağıdaki kamyonet örneği Gerçek (Tanrı ve Sözü), İman (Tanrı'ya ve Sözüne güvenimiz) ve Duygu (İman ve Söz dinlerliğimizin sonucu) arasındaki ilişkiyi simgelemektedir. (Yuhanna 14:21)
  [​IMG]
   

 2. NeslisH

  NeslisH Özel Üye


  Kamyonet arkasındaki ek kasa olmaksızın da gidebilir. Ama ek kasa ile kamyoneti sürmek her halde düşünülmez bile. Bu örnekte olduğu gibi Mesih'teki kişinin durumu da böyledir. Duyguları ile harekete kalkışması ek kasa ile kamyoneti sürmeye benzer. Mesih'teki kişi tamamen Tanrı'ya ve Sözü'ne güvenmelidir.
  Şimdi Mesih'i Kabul Ettiniz

  Bunun Sonucunda:

  1. İsa yaşamınıza geldi. (Vahiy 3:20 ve Koloseliler 1:27)
  2. Günahlarınız bağışlandı. (Koloseliler 1:14, 2:13)
  3. Tanrı'nın çocuğu oldunuz. (Yuhanna 1:12) Yani o denli yakın bir sevgi bağı ile yakınlaştınız ki...!
  4. Sonsuz Yaşamı elde ettiniz. (Yuhanna 5:24)
  5. Tanrı'nın sizin için oluşturduğu serüven dolu bir yaşama başladınız. (Yuhanna 10:10, 2.Korintliler 5:17, 1.Selanikliler 5:18)
  Bu durumda İsa Mesih'i kabul etmekten daha güzel bir şey olabilir mi? Tanrı'ya bizim için yaptıklarından ötürü şimdi bir kısa dua ile teşekkür sunmak ister misiniz?
  O'na hamt etmekle aynı zamanda imanınızı açıklamış olursunuz.
  İsa Mehih'te Olgunlaşmanız için Öneriler

  Ruhta olgunlaşma İsa Mesih'e sürekli olarak tam bir güvenin sonucudur.
  "İmanla aklanan yaşayacaktır." (Galatyalılar 3:11)
  İman yaşamı, sizin yaşamınızın her ayrıntısında günbegün artarak Rabb’e güvenmenizi ve aşağıdakileri daha düzenli bir biçimde izlemenizi sağlayacaktır.
  [FONT=verdana,arial,helvetica]1[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]Her gün Rabb’e dua edin. (Yuhanna 15:7) [/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]2[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]Rab'bin Sözünü her gün okuyun. (Elç. İşl. 17:11) (Mümkünse Müjde'nin Yuhanna bölümünden başlayın)[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]3[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]Tanrı'ya her an boyun eğin. (Yuhanna 14:21)[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]4[/FONT] [FONT=verdana,arial,helvetica]Sözleriniz ve yaşantınızla İSA MESİH için tanıklıkta bulunun. (Matta 4:19; Yuhanna 15:8)[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]5[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]Yaşamınızın tüm ayrıntılarında Tanrı'ya güvenin. (1.Petrus 5:7)[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]6[/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica]Kutsal Ruh'un sizi yönetimi altında tutmasına ve günlük yaşantınız ve tanıklığınızda güçlendirmesine izin verin. (Galatyalılar 5:16-17; Elç. İşl. 1:8)[/FONT]​
   

 3. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için tesekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mesihi Kabul Ettiyseniz Forum Tarih
Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk anayasası nedir ne zaman kabul edilmiştir kısaca Hukuk 12 Şubat 2017
Türklerin İslamiyeti kabul etmesinin kültürel sonuçları kısaca Tarihi Bilgiler 21 Ocak 2017
Dua ne zaman kabul olur? Dualarımız Dua paylaşımları 24 Kasım 2016
Türk halkının mani dinini kabul etmek istememesinin sebepleri nelerdir kısaca Tarihi Bilgiler 16 Ekim 2016
Türk alfabesinin kabul edilmesinin sebepleri kısaca Tarihi Bilgiler 25 Haziran 2015

Bu Sayfayı Paylaş