Mersin Toroslar Anaokulu Mersin Merkez

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Mersin Toroslar Anaokulu Mersin Merkez konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mersin Toroslar Anaokulu Hakkında - Mersin Toroslar Anaokulu Tanıtım - Mersin Toroslar Anaokulu Resimleri - Mersin Toroslar Anaokulu İletişim  [​IMG]

  Mersin Toroslar Anaokulu Mersin Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mersin Toroslar Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mersin Toroslar Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mersin Toroslar Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Mersin Toroslar Anaokulu Tarihçesi:

  2003-2004 Eğitim-öğretim yılında yaklaşık 30 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına başlayan okulumuz şuan 150 öğrenci ile eğitime devam etmektedir.Kurumumuzda 1 müdür ,6 öğretmen,1 memur,1 güvenlik görevlisi, 2 hizmetli ve 2 mutfak personeli ile çalışmaktadır.Okulumuz tek katlı olup; 1 erkek ve 1 kız olmak üzere özenle dizayn edilmiş 2 adet wc ,4 derslik,1 mutfak,2 idari oda ve 1 memur odası şeklinde yıldız proje halinde inşa edilmiştir.Okulumuzda 4-6 yaş grubu çocuklar için;2 tane tam gün sınıfı,2 sabah grubu,2 öğlenci grubu olmak üzere ikili eğitim yapılmaktadır. Sınıf içerisinde çocukların rahatça çalışmalarını sağlamak için her bir öğrenciye özel dolaplar,sandalyeler,masalar yaptırılmış. Okulun tüm bölümleri ev ortamını aratmayacak şekilde döşetilmiştir.Her alanda Gelişimlerini destekleyen faaliyet köşeleri düzenlenmiştir. Ayrıca yine ihtiyaçtan dolayı tahterevalli, salıncak,kaydırak,kum havuzu ile çocukların rahatça oynayabilecekleri oyun sahası haline getirilmiştir. Okulumuzun duvarları ve demir parmaklıkları anaokuluna uygun şekilde düzenlenmiştir.
  Yıl içerisinde çocuklarımızı sosyal,zihinsel,davranışsal,duygusal ve dil alanında destekleyen çeşitli sosyal faaliyetler yapılmaktadır.Faaliyetler arasında folklor çalışmaları,yıl sonu etkinlikleri,Anneler günü,23 Nisan kutlamaları gibi önemli gün ve haftalar,sergiler yer almaktadır.Okul öncesi eğitimini tanıtmak,teşvik etmek ve veli katılımını sağlamak amacıyla RAM ve öğretmenlerimiz aracılığıyla zaman zaman çok yönlü hazırlanmış bilgiler verilmektedir. Okulumuzun eğitiminden yararlanan çocuklarımızın ileriki eğitim dönemlerinde okul öncesi eğitim almayan çocuklara göre daha başarılı,kendine güvenen,kendini rahatça ifade edebilen öğrenciler olduğu gözlemlenmiştir. TOROSLAR ANAOKULU, örnek bir okul öncesi eğitim kurumu olarak gelecekte sağlıklı düşünen beyinler yetiştirmeye hazır bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

  Mersin Toroslar Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: MERSİN / MERKEZ
  Adı: MERSİN TOROSLAR ANAOKULU
  Adresi: Zeki Ayan Mah.208.Cad.Toroslar
  Telefon Numarası: 3243209589
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  Web Adresi: - toroslaranaokulu.meb.k12.tr

  Mersin Toroslar Anaokulu Resimleri:

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mersin Toroslar Anaokulu Forum Tarih
Mersin - Merkez - Toroslar Lisesi Liselerimiz 10 Mayıs 2010
2017 Mersin nüfusu Mersin Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Mersin nüfusu kaçtır? Mersin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Mersin Nüfusu Mersin Tanıtımı 30 Ocak 2014
Mersin'in Tarihçesi Hakkında Bilgi Mersin Tanıtımı 20 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş