Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Merkez Ağrı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Merkez Ağrı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Hakkında - Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Tanıtım - Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Resimleri - Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri


  [​IMG]

  15 NİSAN İLKÖĞRETİM OKULU

  1878 Berlin antlaşmasından sonra Doğu Anadolu bölgesinden bir Ermeni devletinin varlığından bahsedilmesi Ermenileri iyice şımartmış, Rusya bünyesinde bulunan Ermenileri getirip doğu Anadolu bölgesine yerleştirmişlerdir. Ekim 1917 Rusya‘daki Bolşevik ihtilali ile rejim değişmiştir.Doğu Anadolu'dan çekilen Ruslar cephanesini Ermenilere bırakıp bol vaatlerde bulunmuşlardır.Ruslar Ağrı topraklarına girdikten 3 yıl sonra çekildiler.Ruslar çekilir çekilmez Ermeniler saldırı ve zulümlere başladılar.1918 ilkbaharında Kars,Van,Erzurum ve Ağrıda çeşitli yerlerden gelen Ermenilerle dolmuştu.ve Ermeniler halka yapmadık işkenceler bırakmamışlardı.
  Bunları gören Doğu Cephesi komutanı Kazım Karabekir Paşa Erzurum'dan hareket ederek Ermenileri durdurmak için ordumuzu harekete geçirdi.1918 yılındaki ölüm kalım mücadelesine halkımızda destek verdi ….Halkın Kara Kazım Paşa dediği Kazım Karabekir paşa Van ve Muş cephesinde Ermenileri sıkıştırdı ve onları kuzeye doğru çekilmeye mecbur bıraktı.
  Ermeniler 14 Nisan'da Patnos ,Tutak, Diyadin ,Hamur,Taşlıçay ve Doğubayazıt'ı 15 Nisan ‘da Ağrı'yı ve 16 Nisan'da da Eleşkirt'i terk etmek zorunda kaldılar………. Böylece Ağrı ilimiz 15 Nisan 1918 yılında düşman işgalindan kurtulmuş oldu. Okulumuz adını ilimizin kurtuluş günü olan 15 Nisan tarihinden almaktadır..
  Okulumuz 1964 yılında aşağıdaki resimdeki hali ile ilkokul olarak faaliyetine başlamıştır.

  Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Ağrı Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AĞRI / MERKEZ

  Adı: MERKEZ 15 NİSAN İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Sıtkıye Mahallesi

  Telefon Numarası: 4722151298

  E-mail Adresi :Bilgi Yok


  Web Adresi :
  http://okulweb.meb.gov.tr/04/01/5887...1t%C4%B1m.html

  [​IMG]


  [​IMG]
  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Merkez Nisan İlköğretim Forum Tarih
23 Nisan İlköğretim Okulu Bilgleri Merkez Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Haziran 2012
23 Nisan İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Uşak Uşak Tanıtımı 30 Haziran 2011
23 Nisan İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Kasım 2010
23 Nisan İlköğretim Okulu Merkez Giresun Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Ağustos 2010
23 Nisan İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş