Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Merkez Ağrı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Merkez Ağrı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtım - Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri - Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu İletişim Bilgileri

  TARİHÇE


  Okulumuz Atatürk'ün doğumunun 100. yılı dolayısıyla 100. Yıl İlkokulu adını alarak 1981 yılının Eylül ayında dönemin valisi Kutlu AKTAŞ tarafından eğitim öğretime açılmıştır. Okulun ogünkü Müdür Baş Yardımcısı Ali TAŞDEMİR müdürlüğü vekaleten alarak Kurucu Müdür olmuştur. Selçuk İlkokulu öğrencilerinin bir kısmı ve mahalle öğrencileriyle 5 sınıf açılmıştır. Sırasıyla müdürlüğü Mustafa GÖKÇE, Cimşit TAŞDAN, ve Bugünkü müdürümüz Cevdet KILIÇ yapmışlardır. 2000-2001 Eğitim Öğretim yılında okulumuzun yeni büyük binası faaliyete geçmiş ve okulun yanındaki Atatürk İlkokulu'na bağlı bulunan pansiyon da Milli Eğitim Bakanlığı'nın emri ile okulumuza bağlanmıştır.  BUGÜNKÜ DURUMU

  Okulumuz bugün 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 4 müdür yardımcısı, 46 öğretmen ve 7 yardımcı personel ile eğitim öğretimi sürdürmektedir. 288'i pansiyonlu toplam 1631 öğrenci, 32 derslikte öğrenim görmektedir.


  VİZYONUMUZ

  Öğrencilerin ilgi yetenek ve istekleri doğrultusunda yönlendirilerek hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı; düşünen, sorgulayan, okuyan, araştıran, toplum ve dünya sorunlarıyla ilgili ve ruhen sağlıklı bireylerin yetiştiği bir "model okul" olmaktır.

  MİSYONUMUZ

  Öğrencilerimizi; İnsan haklarına saygılı, çağdaş demokrasiye inanmış, hukukun üstünlüğünü benimsemiş, sorumluluk şuuru gelişmiş, karşılaştığı sorunların çözümünde aklın ve bilimin gereğini yapan, sağlıklı ve mutlu yaşamayı hedef alan, bir birey olarak yetiştirmektir.

  Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Ağrı Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Merkez 100.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AĞRI / MERKEZ

  Adı: MERKEZ 100.YIL YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU
  Adresi: Fatih Mahallesi

  Telefon Numarası: 4722151419

  E-mail Adresi :Bilgi Yok


  Web Adresi :
  http://www.100yilyibo.com/yibo/genel.asp?id=94
  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Merkez yıl Yatılı Forum Tarih
Tekel 75.yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Merkez Adıyaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Batman - Merkez - 75.yıl Cumhuriyet Yatılı İlköğr.bölg.oklisesi Liselerimiz 15 Mart 2010
Sivas Yıldızeli Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Sivas Tanıtımı 30 Kasım 2012
Merkez 100.yıl İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Ağustos 2012
Ağaçeli Köyü 100.yıl İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş