Merkez İlköğretim Okulu Beşikdüzü Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Merkez İlköğretim Okulu Beşikdüzü Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Beşikdüzü Merkez İlköğretim Okulu - Merkez İlköğretim Okulu Hakkında - Merkez İlköğretim Okulu Tanıtımı - Merkez İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Merkez İlköğretim Okulu Resimleri


  Merkez İlköğretim Okulu Trabzon Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Merkez İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Merkez İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Merkez İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Merkez İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / BEŞİKDÜZÜ
  Adı: MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Merkez llköğretim Okulu Beşikdüzü/Trabzon

  Telefon Numarası: 4628713502
  Faks Numarası: 4628713918

  Tarihçe

  Okulumuz 1902 yılında zamanın Maarif Bakanlığı’nca “İlk Mektep” olarak açılmıştır. Cumhuriyet ’in ilanı ile okulumuzun adı Beşikdüzü İlkokulu olarak değişmiştir. 1939 yılında Beşikdüzü’nde kurulan Köy Enstitüleri programına uygun olarak “Uygulama Okulu Müfredatına” geçilmiştir. Değişik binalarda değişik isimlerle öğretim faaliyetini sürdüren okulumuz 1988 yılında halen kullanmakta olduğumuz hizmet binası (B Blok)‘na taşınmıştır. 1997/1998 Öğretim yılında kesintisiz zorunlu ilköğretim eğitimi uygulamasına geçen okulumuz Beşikdüzü Merkez İlköğretim Okulu adını almış olup, 1999/2000 Öğretim yılında sekiz yıllık ilk mezunlarını vermiştir. Bu güne kadar 4516 öğrenciye beş yıllık ilkokul diploması verilmiştir. Ayrıca 655 öğrenciye de ilköğretim diploması verilmiştir.

  Kurumun Misyonu :

  Biz... Okulumuzda eğitimin kalitesini, öğrencilerimizin başarısını artırmak, okulumuza öğrenci merkezli eğitim anlayışını yerleştirmek, öğrencilerimizi çağdaş, demokratik, kendine güvenen ve yirmi birinci yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek insanlar olarak yetiştirmek için varız.


  Kurumun Vizyonu:

  İstiyoruz ki1.Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Öğrencilerimize öğrenme konusunda her türlü olanak tanınsın. 2.Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olma bilincinde olsunlar. 3.Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın. 4.Okulumuzda herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın. Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda vatanını ve milletini seven,vatanı ve milletinin gelişmesi için çalışmayı görev bilen,toplumun çıkarlarını kendi çıkarlarından üstün tutan,Atatürk ilke ve devrimlerine ve çağdaş, demokratik değerlere bağlı insan haklarına duyarlıve saygılı,yaşadığı çevrenin sorunlarını görebilen ve bu sorunları çözmek için çalışan ,bilgi üretebilen,ürettiği bilgiyi kullanan,öğrenmeyi temel ihtiyaç olarak gören ve doğa bilincine sahip bireyler yetiştirmektir.

  trabzon.meb.gov.tr

  webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Merkez İlköğretim Okulu Forum Tarih
Yeniköy İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Bingöl Tanıtımı 9 Ağustos 2012
Yukarı Yumaklı Köyü İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Bingöl Tanıtımı 9 Ağustos 2012
Yukarı Ağaçelli İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Bingöl Tanıtımı 9 Ağustos 2012
Yolcatı İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Bingöl Tanıtımı 9 Ağustos 2012
Yeşilova İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Bingöl Tanıtımı 9 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş