Merkür’ün Kova burcunda olması sizi nasıl etkileyecek?

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda Dine tarafından 12 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Merkür’ün Kova burcunda olması sizi nasıl etkileyecek? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Merkür’ ün etkisini en fazla hissedecek burçlar Kova, Aslan, Boğa, Akrep olacak...

  Merkür gezegeni 2 Mart’a kadar kalacağı Kova burcundaki yolculuğuna 10 Şubat 2010 günü saat 11.06 da başladı.

  Merkür gezegeni astrolojide düşünme biçimini, iletişimi, akıl, düşünce, öğrenme, bilgi, iletişim, ulaştırma, haberleşme, konuşma, yazma, el mahareti, ticaret, dedikodu ile bağlantılıdır. Kova burcu da iletişim ve zihinsel aktivitelerle bağlantılı hava elementinin bir burcudur.

  Merkür bu burçta kendi özelliklerini kolayca açığa çıkardığı için çok rahattır. Bu önümüzdeki üç hafta boyunca iletişim- haberleşme- ulaşım gibi konularda enerjilerin rahatça akacağının bir işareti...

  Sosyal hayata yansımaları nasıl olacak?

  Bu dönemde anlaşmalar ve organizasyonlar daha fazla gündeme gelebilir. Uluslararası konularda yeni anlaşmalar yapılabilir. Teknoloji ve bilim alanında yeni buluşlar ortaya çıkabilir. İnsan haklarını, özgürlüğü, toplum menfaatlerini ilgilendiren konularda çalışmalar hızlanabilir.

  12-15 Şubat arasında Merkür’ün Mars ile yapacağı sert açı anlaşmazlıkları ve sert tartışmaları işaret ediyor. Gene bu günlerde ulaşım, haberleşme sektöründe ve yapılacak organizasyonlarda ortaya çıkabilecek sert olaylara dikkat etmek gerekebilir. Sabırsızca söylenen sert sözler geri dönülemeyecek adımlar atılmasına neden olabilir.

  Kavgacı ve tahammülsüz bir tavır içine girilebilir. Özellikle geçmişte yaşanmış meseleler tekrar tartışma yaratabilir. Bu yüzden bu günlerde sakin kalmakta ve olayları büyütmemekte yarar var.

  27 Şubat -1 Mart arasında ise yaratıcı düşünceler, hayaller ve sanat potansiyeli daha çok açığa çıkacak. Bu dönemde sanatsal faaliyetler ve organizasyonlar hız kazanabilir. Diğer yandan hayal gücünün tetiklediği kuruntular ve yanılgılardan kaynaklanan endişeler kayıplara neden olabilir. Geleceğe yönelik hayaller ve umutlar artabilir.


  Merkür Kova’da burçları nasıl etkileyecek?

  Bu dönemde Merkür’ ün etkisini en fazla hissedecek burçlar Kova, Aslan, Boğa, Akrep olacak.

  Koç: Düşünceler gelecek beklentilerine yoğunlaşırken, sosyal hayat hareketlenecek ve dost çevresi ile iletişim artacak.

  Boğa: İş ve kariyere yönelik düşünceler içine girilebilir. İş hayatında haberleşme problemleri, anlaşmalarda ve çalışanlarla tartışmalar görülebilir.

  İkizler: Seyahat beklentileri artabilir ve fırsatları çıkabilir. Yabancı ülkelerle veya uzaktaki dostlarla haberleşmeler artabilir. Eğitim konuları ve kurslar seminerlere katılım isteği duyulabilir.

  Yengeç: Parasal konular, başkalarından beklentiler, eşin ve ortakların gelirleri ile ilgili konular hareketlenebilir. Başkalarına yönelik meraklar, haberler artabilir.

  Aslan: İlişkilerin yoğunlaşacağı bir dönem. İkili ilişkilerle ilgili anlaşmalar konuşmalar gündeme gelebilir. Eşle ilgili eski sorunlar tartışma konusu yaratabilir.

  Başak: Düşünceler sağlık konularına yoğunlaşabilir. Gündelik hayat içinde koşuşturmalar artabilir.

  Terazi: Aşk ve eğlence hayatı içinde daha fazla yer almasına yönelik düşünceler mutlulukla ilgili düşünceler sanat potansiyeli ön plana çıkabilir. Çocuklara yönelik düşünceler ve konuşmalar artabilir.

  Akrep:Evle ilgili konular önem kazanabilir. Ev içinde tartışmalar ve gerginlikler olabilir. Eve gelen yakın akrabalar ve kardeşlerle görüşmeler yapılabilir.

  Yay: Yakın çevreyle iyi bir iletişim içine girme imkânı, düşünceleri dostlarla paylaşma, eğitim konuları, iletişim, ulaşım ön plana çıkabilir.

  Oğlak: Para konuları hareketlenebilir. Sahip olmaya yönelik düşünceler artabilir.

  Kova: Kendini ön plana çıkartma kendini ifade etme arzusu artabilir. Daha özgür ve daha rahat hareket etme arzusu doğabilir.

  Balık: Karamsar ve geçmişe yönelik düşüncelerin artacağı bir dönem. Sezgiler ve rüyalar ön planda olabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Merkür’ün Kova burcunda Forum Tarih
Kovalent bağ nedir kaç çeşit bulunur? Konu Dışı Başlıklar 11 Şubat 2014
Kovalent Bağ Ne Demek Kısaca Bilgi Eğitim Bilgileri 8 Şubat 2014
Kova Burcu 2014 Ocak Ayı Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 25 Aralık 2013
2013 Ocak Kova Burcu Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 22 Aralık 2012
Yüksekova Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Hakkari Hakkari Tanıtımı 4 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş