Mercedes-Benz Türk A.Ş 2. el hizmeti vermeye başladı

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Mercedes-Benz Türk A.Ş 2. el hizmeti vermeye başladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mercedes-Benz Türk A.Ş 2. el hizmeti vermeye başladı

  Otobüs, kamyon, hafif ticari araç ve otomobil ürün gruplarında 2. el hizmeti vermeye başladı

  [​IMG]

  Hisselerinin tamamı Mercedes-Benz Türk A.Ş’ye ait olan Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş, ağırlıklı ticari araç olmak üzere otobüs, kamyon, hafif ticari araç ve otomobil ürün gruplarında 2. el hizmeti vermeye başladı.

  Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, her ürün grubundaki faaliyetini Daimler’in bu alandaki yapısı doğrultusunda 4 marka altında yürüten Mercedes-Benz Taşıt Ticaret’in, kamyonda “TruckStore”, otobüste “BusStore”, hafif ticari araçta “Used1”, otomobilde “EL2” markalarını kullandığını anlattı. Sülün, faaliyet alanlarının, tüm ürün grupları olduğunu ancak ağır ticari vasıtaya yoğunlaşacaklarını belirterek, otobüs ve kamyon ikinci el pazarda yurt içi ve ihraç pazarlarına yönelmek istediklerini ifade etti. Araç alımlarının, Mercedes-Benz araçlarla sınırlı olmadığının altını çizen Sülün, araç alınırken ciddi ekspertiz yapıldığını vurguladı. Sülün, Mercedes-Benz’den ayrı şirket kurulmasına ilişkin olarak, yeni şirketin faaliyet alanının farklı olduğunu, müşteriye daha hızlı yanıt vermek için böyle bir organizasyona gittiklerini söyledi.

  Amaçlarının ağır vasıta ve ağır ticari araç pazarına, kalite, kurumsallık ve sürat yapısının getirilmesi olduğunu, pazarda aktif rol almak istediklerini dile getiren Sülün, otobüste yüzde 63, kamyonda yüzde 33 pazar payına sahip iken, “durumdan vazife çıkardıklarını” kaydetti.

  Sülün, toplam yatırım tutarının 9 milyon avro olduğunu ve önümüzdeki yıl Aksaray’da da bir merkez açmayı planladıklarını bildirdi. “İkinci el piyasasında fiyat belirleyici olacaklarını” belirten Sülün, “Hedefimiz, 3 yıl içinde bu pazarda pazar yapıcı olmak” dedi. Sülün, ağır vasıtada araç mülkiyetinin el değiştirmesinin en önemli farkları olduğunu ifade etti.

  Hedef 1.000 Araç

  Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş Genel Müdürü Osman Nuri Aksoy ise yapılan yatırımın krizle bağlantısı olmadığını, ikinci elle birlikte hizmet zincirlerini tamamladıklarını belirtti.

  Gelecek yılın ciro hedefine ilişkin olarak Aksoy, “Toplamda 4 haneli rakama ulaşacağız, adet olarak bin” dedi.

  Aksoy, müşterilerin araçlara Hadımköy’de bulunan merkezden, bayi noktalarından ve internet sayfalarından ulaşabileceği bilgisini verdi. Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in ikinci el araçlara da kredi olanağı sağlayacağını söyleyen Aksoy, ürün grupları içinde kotaları bulunmadığını söyledi.

  Mercedes_Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş.

  Mercedes-Benz Taşıt Ticaret ve Servis A.Ş, Mercedes-Benz marka araçlarla sınırlı olmayıp, her marka ve model taşıtın takas şeklinde veya yeni araç alımından bağımsız peşin alımı ve satımını gerçekleştirecek. Özellikle otobüs ve kamyon ihracatına önem veren şirket, belirli model ve fiyat aralığındaki otobüs ve kamyonları çeşitli ihracat pazarlarında da satışa sunacak.

  Mercedes-Benz Taşıt Ticaret, 2. el taşıtlarıyla birlikte finansman, sigorta ve garantiye kadar tüm hizmetleri, Hadımköy’de bulunan merkezi ve Türkiye genelinde işbirliği içerisinde olduğu Mercedes-Benz yetkili bayileri aracılığı ile müşterilere sunacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mercedes Benz Türk Forum Tarih
2013 Model Mercedes Benz SL Resimleri Tuning 19 Eylül 2011
Mercedes-Benz Logosunun Anlamı Nedir? Motorlu Araçlar Dünyası 30 Mayıs 2011
2010 Brabus T65 RS Mercedes-Benz SL 65 AMG Resimleri Motorlu Araçlar Dünyası 19 Eylül 2010
6 Kapılı Mercedes-Benz E Sınıfı Limuzin Motorlu Araçlar Dünyası 8 Mayıs 2010
2011 Mercedes-Benz CLS Shooting Break konsepti Motorlu Araçlar Dünyası 26 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş