'Menan Cinleri' Diyarbakır'a Geliyor

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda Dine tarafından 26 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  'Menan Cinleri' Diyarbakır'a Geliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  'Menan Cinleri' Diyarbakır'a Geliyor


  Diyarbakır Eğitimciler Derneği, gazeteci-yazar Hekimoğlu İsmail'in 'Menan Cinleri' adlı eserinden aynı adla sahneye aktarılan tiyatro oyununu Diyarbakırlılarla buluşturuyor. Greyfurt Tiyatro Grubu'nun oynadığı 'Menan Cinleri', 6 seansta öğretmen ve öğrencilerle buluşacak.

  Öğrencileri sınavlara motive etmek için bu yıl farklı bir sosyal etkinlik yaptıklarını söyleyen Diyarbakır Eğitimciler Derneği Başkanı Necmettin Diri, başarıda öğretmen ve öğrencilerin morallerinin son derece önemli olduğunu vurguladı.
  Bunu sağlamak için tiyatro oyununu çocuklarla buluşturduklarını söyleyen Diri, Diyarbakır'da eğitim ve sosyal faaliyetlerle ilgili her zaman eğitimcilerin yanında olduklarını belirtti.
  Diri, şöyle konuştu: "Tiyatronun büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Oyun, inançsız bir gencin bir suç işleyip cezaevine düşmesi ve koğuşta kitaplarla tanışıp iman edip hidayete ermesini, ancak cezaevinden çıkamadan idam edilmesini anlatıyor. Cuma, cumartesi ve pazar günleri ikişer seans halinde sahnelenecek. Eğitimcilere yönelik bir faaliyet olduğu için tiyatro Diyarbakır Özel Nil İlköğretim Okulu'nda sahne alacak. Tüm eğitimci arkadaşlarımız davetlidir."

  (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı)
   

Bu Sayfayı Paylaş