Memurlar hastaneler için miting yapacak

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Dine tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Memurlar hastaneler için miting yapacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye Kamu-Sen Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısına tepki olarak 8 Mayıs’ta Ankara’da miting düzenleyecek.

  [​IMG]

  Sıhhiye’de düzenlenecek mitinge Ankara’da görevli kamu çalışanlarının yanı sıra 20 ilden otobüslerle gelen Türkiye Kamu-Sen üyeleri de katılacak.
  Miting için hazırlanan ve kamu kurumlarına asılan afişlerde “ Hastanelerin Özerkleştirmesine ve Özelleştirilmesine Bende Karşıyım, Güvencesiz ve Kuralsız Çalıştırılmak İstemiyorum Diyorsan 8 Mayısta Abdi İpekçi Parkındaki Mitinge Sizi de Bekliyoruz” denilerek tüm kamu çalışanları mitinge davet edildi.
  Yapılacak miting ile ilgili bir değerlendirme yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Mali Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci devlet hastanelerini yerel güçlere devrine karşı çıkmak için bu mitingi gerçekleştireceklerini ifade etti.
  Kahveci “Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısıyla Devletin olan milletin hizmetindeki hastanelerimiz yerel güçlere birlikler kurularak devredilmek isteniyor.
  Hastanelerde kaliteli sağlık hizmetinin yerine kar etme anlayışı hakim olacak. Hastaneler siyasi müdahalelere açık hale gelecek, sözleşmeli ve güvencesiz çalışma esas olacak.
  Tüm bu olumsuzlukların kabul edilmesi mümkün değildir. Bu yasa tasarısına tüm bu olumsuzluklar nedeniyle düzenleyeceğimiz mitingle yüksek sesle hayır diyeceğiz” dedi.
  Yasa tasarısının TBMM Genel Kurulunda görüşülmeyi beklediğini hatırlatan Kahveci “ Yasa tasarısı tüm itirazlarımıza rağmen Mecliste komisyonlarda kabul edildi.
  Genel kurulda görüşülmeyi bekliyor. Cumartesi günü çeşitli illerden gelen binlerce kamu çalışanı ile birlikte bu tasarısının TBMM gündeminden çıkarılmasını isteğimizi dile getireceğiz.
  Bu yasa tasarısına karşı düzenlenen ilk büyük mitingimiz olacak. Bu yasa tasarısına karşı her platformda mücadele edeceğiz Hükümeti ve Milletvekillerini cumartesi uyaracağız. Bu yasaya hayır diyen binlerce kişi ile güçlü sesimizi Ankara’da yankılatacağız” şeklinde konuştu.
  Haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Memurlar hastaneler için Forum Tarih
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu Disiplin Yönetmeliği Hukuk 17 Haziran 2011
657 Devlet Memurları Kanunu Hukuk 15 Haziran 2011
Memurlara terfide yeni uygulama geliyor Eğitim Haberleri 2 Aralık 2010
Memurlar dikkat! Maaşınız kesilebilir Haber Arşivi & Gündem 14 Mart 2010
Memurlar dikkat! Maaşınız kesilebilir! Ekonomi Ve Borsa 12 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş