Meme Kanseri Riskini Azaltabilir

'Gebelik ve Annelik' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Meme Kanseri Riskini Azaltabilir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebekten anneye geçen ve koruyucu etkisi olan hücreler sayesinde meme kanserine yakalanma riski doğum yapam kadınlarda daha az.

  ABD'de yapılan bir araştırma, doğum yapan kadınların, bebekten anneye geçen ve koruyucu etkisi olan hücreler sayesinde meme kanserine yakalanma riskinin daha az olabileceğini ortaya koydu.

  Araştırmalar sürüyor
  Washington Eyalet Üniversitesi Kanserle Mücadele Araştırma Merkezi'ndeki bilim adamlarının yaptığı araştırmanın başındaki V. K. Gadi, doğumdan sonra bile kimerizmin (hamilelik sırasında fetüse ait kök hücrelerin göbek bağı bariyerini geçerek annenin kanına karışması) meme kanserine karşı koruyup koruyamayacağını inceledi.

  Bilimsel dergide yayınlandı
  Bu hücrelerin vücudu kanser hücrelerinden arındırıp arındırmadığını ya da diğer bir olasılık olarak kimerizmin hücrelerin yeniden oluşumuna katkıda bulunup bulunmadığını araştıran Gadi, "Benim varsayımım fetüs hücrelerinin annenin vücuduna yerleşebileceği ve kansere dönüşebilecek hücreleri aktif olmadan önce tanıyabildikleri yönünde. Araştırma bunu gösteriyor" dedi. Araştırma 'Cancer Research' adlı derginin Ekim ayı sayısında yer alıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Meme Kanseri Riskini Forum Tarih
Ceviz meme kanseri riskini azaltıyor. Genel Sağlık 22 Nisan 2009
Meme kanseri riskini azaltan yöntem Genel Sağlık 12 Şubat 2009
5 yıl hormon tedavisi meme kanseri riskini artırıyor Genel Sağlık 6 Şubat 2009
Meme Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Genel Sağlık 11 Mart 2012
Meme Kanserinin Belirtileri Genel Sağlık 11 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş