Melez grip kabusu

'Genel Sağlık' forumunda KaRDeLeN tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Melez grip kabusu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Melez grip kabusu


  Bilim adamlarının en büyük kâbusu, domuz gribinin kuş gribi ile birleşmesinin yanında bir de HIV virüsü ile birleşmesi.

  Bilim adamlarının en büyük kâbusu, domuz ve kuş griplerinin birleşmesiyle ortaya çıkabilecek yeni bir virüs. Uzmanlar melez gribi ‘toplu ölümlere yol açabilecek gerçek bir felaket’ olarak tanımlıyor. Kötü bir senaryo daha var: Ya HIV ile de birleşirse!
  Rus bilim adamları, domuz ve kuş griplerinin birleşmesiyle ortaya çıkabilecek yeni virüsün daha hızlı yayılarak toplu ölümlere yol açmasından endişe ediyor. Milliyet Gazetesi'nden Cenk Başlamış'ın haberine göre Rusya Sağlık Dairesi Başkanı Gennadiy Onişçenko, Domuz gribi virüsünün çok sık değişime uğradığını, bu nedenle uzmanlar tarafından yakından izlendiğini belirterek, “Bizi en çok korkutan, olabilecek en kötü senaryo domuz ve kuş griplerinin birleşmesi. Bu gerçek bir felaket olur. Neyse ki şu an için böyle bir şey yok” dedi.
  AIDS hastalarına bulaşırsa!
  Mutasyona uğrayan iki virüsün yeni bir melez virüs yaratması halinde hastalığın hem hızla yayılmasından hem de toplu ölümlere yol açmasından endişe ediliyor. Domuz gribine karşı geliştirilen ilaçların şu ana kadar virüse karşı başarılı olduğunu bildiren Onişçenko, domuz gribinin AIDS hastalarına bulaşması halinde tehlikenin büyüyeceğini söyledi. Rus uzman, HIV ve Domuz gribi virüslerinin birleşmesini ise çok zayıf bir olasılık olarak gördüklerini belirtti.
  Fransa’da ‘alarm’
  Fransa Sağlık Bakanı Roselyne Bachelot, domuz gribinden son iki günde 10 yeni ölüm vakası meydana geldiğine dikkati çekti, salgınla mücadele planının azami düzeyi olan 6. derecesine geçilmesinin planlandığını belirtti. Bu düzey, önlemlerin sağlık bakanlığı yerine içişleri bakanlığı tarafından yönetilmesi anlamına geliyor. Buna göre, eğlence yerleri ve okullar tatile sokulabilecek, spor karsılaşmaları, fuarlar iptal edilebilecek. Maske takma zorunluluğu getirilebilecek.
  Polonya’da soruşturma
  Polonya’da, yan etkileri nedeniyle Domuz gribi aşısı ithal etmeyen Başbakan Donald Tusk başkanlığındaki hükümet hakkında soruşturma açılması istendi. Ülkede kamu haklarının savunulmasında en üst düzey yetkili olan ombudsman Janusz Kochanowski, halk sağlığının tehlikeye atılmasının kabul edilemez olduğunu belirtirken, hükümetin bu tutumu nedeniyle savcılardan soruşturma açılmasını talep ettiğini açıkladı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Melez grip kabusu Forum Tarih
Melez Dosyaları 6. Kitap - Rick Riordan Kitap, Resim ve Dergi 31 Mart 2010
Melez Görmek Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 19 Mart 2010
Febyo Taşel - Melez Miras (2010) Albüm Tanıtımları 13 Şubat 2010
Bu da Melez Kızımız... Oyuncaklar ve Tanıtımları 26 Haziran 2009
melez çocuk... :))))) Çocuklara Masallar Fıkralar 6 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş