Meleklere İman - Meleklere İman İnsana Neler Kazandırır?

'Dini Sorular ve Cevaplar' forumunda Mavi_inci tarafından 6 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Meleklere İman - Meleklere İman İnsana Neler Kazandırır? konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Meleklere İman - Meleklere İman İnsana Neler Kazandırır?

Meleklere iman, onlarca ayet ve hadise göre şüphe qötürmez bir iman şartıdır. Meleklere inanan kimse gizli yerlerde "beni kimse görmüyor, istediğimi yaparım" diyemez. Allah'la beraber meleklerin de kendisini gördüğünü ve hatta yaptıklarını kaydettiklerini bilir. Bu bilinç bizi kötülüklerden alıkoyar, iyiliğe sevk eder. Melekler iyiliğin ve güzelliğin sembolüdür. Melek, insanı hayra çağıran vasıtadır.

İç dünyamızda, faydalı ve güzel şeylere çağıran, kötülükten kaçınıp ahlakımızı güzelleştirmeyi öğütleyen ses meleğin sesidir. Bu sese kulak vermeliyiz.

Kaynak: Milli Eğitim Web Sitesinde Yer Alan “Mesleki Açık Öğretim Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3 (Hazırlayan: M. Sadık Arslan)” Ders Notlarından Derlenmiştir (Ziyaret Tarihi: 01/02/2010).

2. çok güzel olmuş ama detaylı değil yani anlatabildimmi

3. MALESEF ANLATAMADIN

Yükleniyor...