Melekler ve Şeytanlar- Dan Brown (Kitap Ozeti)

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda NeslisH tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Melekler ve Şeytanlar- Dan Brown (Kitap Ozeti) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Melekler ve Şeytanlar, Dan Brown
  Harvard'lı simgebilim uzmanımız Robert Langdon bu kez sabahın köründe aldığı bir telefonla kendini bir dizi olayın içinde bulur. Arayan CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) başkanı Max Kohler işlenen bir cinayetle ilgili kahramanımızın yardımına ihtiyaç duymaktadır.

  CERN'de çalışan fizikçilerden bir tanesi öldürülmüştür ve vücuduna ilginç bir damga vurulmuştur. Cinayetle ilgili bir ipucu bulunmamaktadır ancak katil sadece cinayeti işlemekle kalmamış bomba etkisiyle kullanılabilecek yeni bir icadı da CERN'den çalarak işleri içinden çıkılmaz hale getirmiştir.

  Olaylar Robert Langdon'u öldürülen fizikçinin kızı Bayan Vetra ile birlikte önce İsviçre'ye (CERN merkezi) sonra da Roma'ya (daha doğrusu Vatikan'a) sürükleyecektir.

  Kitabın gerçekten mükemmel bir kurgusu olduğundan bahsedebilirim. Tüm taşlar yerli yerine oturuyor. Kitap, katili ve bombayı bulabilmek için kovalamaca başladığından itibaren kendini bir solukta okutuyor.

  Kovalamaca sırasında Roma'nın tarihi mekanları arasında ustaca kurulan bilmeceler, eski yapıların tarihiyle ilgili verilen bilgiler ve Illuminati kardeşliğinin Roma'nın haritasının tam ortasına sakladığı gerçek okuyucuyu epey meşgul ediyor.

  Kitabın sonunda ise tam bitti artık diye düşündüğünüzde, herşeyin çözümünü bulduğunuza inandığınızda "yok artık" dedirten bir sonla karşılaşıyorsunuz.

  Şaşırtıyor mu? Evet. Ama inanma kapasitelerimizi biraz zorluyor. "Bu kadarı da olmaz" dedirtiyor.

  Tarihle ve Roma ile bezenmiş, güzel, akıcı bir polisiye - gerilim ilginizi çekiyorsa mutlaka okuyun. Ancak bilmecelerin rüyalarınıza girmesine hazır olun.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Melekler Şeytanlar Brown Forum Tarih
MELEKLER VE ŞEYTANLAR (Cep Boy) Kitap, Resim ve Dergi 2 Kasım 2009
Melekler&Şeytanlar - Angels & Demons Filn Tanıtımı Sinema Film Tanıtımları 20 Mayıs 2009
Melekler ve Şeytanlar | Angels & Demons Sinema Film Tanıtımları 12 Mayıs 2009
'Melekler Ve Şeytanlar' Beyazperdeye Geliyor Sinema Film Tanıtımları 14 Kasım 2008
Melekler Ve Şeytanlar (Angels & Demons) 2009 Sinema Film Tanıtımları 8 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş