Mekanlara sıcaklık katan renkler

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 31 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Mekanlara sıcaklık katan renkler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ev dekorasyonunda farklı stiller tercih edilse de, artık daha çevreci seçimler ön plana çıkıyor: Geri dönüşümlü malzemeler, cam ve ahşap aksesuarlar, doğal ahşap mobilyalar ve elbette mekanlara her zaman sıcaklık katan yeşil. Yeşil rengi en iyi tamamlayan renklerden biri beyaz hiç kuşkusuz. Özellikle doğal bir dekorasyon stiliniz varsa, bu iki rengin birleşimi dingin ve aydınlık bir ortam yaratır. Büyük yer bitkileri koltuk yanında ve göz hizasında kullanılabilir. Küçük çiçekleri ise daha çok büfe ya da bir konsol üzerine yerleştirebilirsiniz
  Ahşap, cam ve yeşil bir arada çok uyumlu. Biraz hareket katmak için farklı bir malzeme olsa da metali kullanabilirsiniz.

  ''Doğaya dönüş'' düşüncesini, bitkiler ve geri dönüşümlü malzemelerin yanı sıra doğal dokumalar ve renklerle de yakalayabilirsiniz. Örneğin yüzde 100 pamuklu kumaş örtü, yastık ve kılıflar, yeşil tonlarında aksesuarlarla da istediğiniz havayı yansıtabilirsiniz.

  Bahar sofrası çiçeksiz olmaz. Saksı seçimlerinizidekoratif olanlardan yana yaparsanız çiçeklerinizi masanızın üstünde de rahatça kullanabilirsiniz.

  Yeşil çiçekler ve açık tonlara biraz renk katmak için yapma çiçekler de kullanabilirsiniz. Uzun bitkileriniz için saksı yerine hasır sepetler de çok uygun.

  Okuma köşenizi yenileyecekseniz beyaz ağırlıklı bir dekorasyon tercih edebilirsiniz. Beyazın huzur veren dinginliği içinde kullanacağınız iri bitkiler, daha canlı ve dikkat çekici durabilir.

  Kim demiş banyoda çiçek olmaz diye? Doğal dokuma havlular, yeşil bitkiler, şifalı sabun ve taşlarla banyonuzda keyifli bir spa köşesi yaratabilirsiniz. Dilerseniz kokulu kuru çiçekleri de dekorasyonun bir parçası haline getirebilirsiniz.

  Yatak odanızın havasını tazelemek için raflarınıza birkaç çiçek koyabilirsiniz. Bunun için uygun saksılar bulabileceğiniz gibi kullanmadığınız seramik sürahi ya da çay potunu da saksı olarak değerlendirerek farklılık yakalayabilirsiniz​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mekanlara sıcaklık katan Forum Tarih
Ülkemizde sağlık,kültür ve kış turizminin yapıldığı mekanlara örnek verir misiniz? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Şubat 2014
Mardinde Havaların Isınması İle Tarihi Mekanlara Turistler Akın Etti Mardin Tanıtımı 30 Ekim 2010
Küçük Mekanlara Kullanışlı Ürünler Dekorasyon 24 Nisan 2010
Sıcaklık enzimlerin çalışmasını nasıl etkiliyor kısaca Eğitim Bilgileri 18 Ocak 2017
Rüzgar Basınç Sıcaklık ne demek? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 3 Mayıs 2015

Bu Sayfayı Paylaş