Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Hakkında - Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Tanıtım - Kavak İlköğretim Okulu Resimleri - Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri  [​IMG]

  OKULUMUZ 02.08.1983 TARİHİNDE MERKEZ TEMEL EĞİTİM ADI İLE 1983-1984 ÖĞRETİM YILINDA EĞİTİM- ÖĞRETİME BAŞLAMIŞTIR. OKULUMUZ İLİMİZİN KUZEYDOĞUSUNDA, YEŞİLYURT MAHALLESİ, 856. SOKAK'TA BULUNMAKTADIR. OKULUMUZ MERKEZ TEMEL EĞİTİM OLARAK, ADI BAKANLIK EMİRLERİYE 1985-1986 ÖĞRETİM YILINDA GEÇERLİ OLMAK ÜZERE, MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR.

  OKULUMUZ, EĞİTİM-ÖĞRETİME AÇILDIĞINDAN BUGÜNE KADAR İLKÖĞRETİM UYGULAMASI YAPMAKTA OLUP, BİNA OLARAK TA YAPILIŞ GAYESİ İLKÖĞRETİM OKULU OLMASIDIR. OKULUMUZ İMKANLAR ÖLÇÜSÜNDE 20 DERSLİK, 8 ATÖLYE, 2 LABORATUVAR, 1 YABANCI DİL ODASI, 1 OKUMA SALONU İLE ÖĞRENCİLERİME HİZMET VEREREK EĞİTİM-ÖĞRETİME KATKIDA BULUNMAKTADIR.
  OKULUMUZUN KAZANDIĞI ÖDÜLLER VE BAŞARILAR OKULUMUZ, BİLGİ KÜLTÜR YARIŞMARINDA İL ÇAPINDA BİRİNCİLİK VE İKİNCİLİK ÖDÜLLERİ MEVCUTTUR.
  DİĞER SPORTİF FALİYETLERİMİZ DE (BASKETBOL, VOLEYBOL, HENTBOL, MASA TENİSİ, SANTRANÇ, ATLETİZM.) BİRİNCİLİK,İKİNCİLİK, VE ÜÇÜNCÜLÜKLER ALMIŞTIR.
  HALKOYUNLARINDA İLDE SÖZ SAHİBİ OLAN OKULUMUZ; 1986-1987-1988-1993-1995-1996-2001-2004, ÖĞRETİM YILI İL BİRİNCİLİĞİ BÖLGE İKİNCİLİĞİ VE TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 4.,5.,6.'LIK DERECELERİ MEVCUTTUR.


  ...VİZYONUMUZ...

  İstiyoruz ki...

  Okul olarak değişime açık, devamlı öğrenen, kendisini yenileyen, öğrenci merkezli, güçlü kültüre sahip, iletişim ağı kurup çatışmaları yönlendirebilen, iş doyumu ve moral sağlayarak dirik bir yapı oluşturan, tam öğrenme modelini benimsemiş, örgütsel, yönetsel ve eğitsel amaçları doğrultusunda çalışan ve devamlı iyiye ulaşmak için rekabet eden bir kurum olmak.

  ...MİSYONUMUZ...

  "Biz...

  Bütün öğrencilerin öğretmenlerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen, Milli Eğitimin Genel Amaçlarını kazanmış bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onları 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

  Biz...

  Türk Milli Eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda ilköğretimin amaçlarını, genel ilkelerini ve genel konularını göz önünde bulundurarak, Toplam Kalite Yönetiminin felsefesi doğrultusunda yönetim sunarak, insana değer veren, örgüt kültürünü oluşturmuş, hizmet verdikleri tarafından her zaman tercih edilen ve en yüksek başarıyı yakalayan bir okul olmak için varız."


  Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Adıyaman Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADIYAMAN / MERKEZ

  Adı: MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: YEŞİLYURT MAH. HISN-I MANSUR CAD.

  Telefon Numarası: 4162251884

  E-mail Adresi :
  makifersoy02@gmail.com

  Web Adresi :http://okulweb.meb.gov.tr/02/01/113895/  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mehmet Akif Ersoy Forum Tarih
Mehmet Akif Ersoy kısaca hayatı Biyografi & Otobiyografi 3 Ocak 2016
Mehmet Akif Ersoy ile ilgili bir kompozisyon kısa Edebi Türler Halk Edebiyatı 4 Mart 2014
Mehmet Akif Ersoy Ne Tür Yazılar Yazmış ve Hangi Alanda Başarılı Olmuştur Eğitim Bilgileri 22 Aralık 2013
Mehmet Akif Ersoy Hayatı Biyografi & Otobiyografi 17 Aralık 2013
Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşını Yazmasının Hikayesi Edebi Türler Halk Edebiyatı 11 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş