Meditasyon - İçsel Yolculuk

'Psikoloji' forumunda Mavi_Sema tarafından 30 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Meditasyon - İçsel Yolculuk konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]  Meditasyon çok eskilere dayanan bir tekniktir. Ve birçok kültürde varlığını sürdürmektedir. Önceleri Doğu' ya has bir yöntem olan meditasyon modernize edilerek günümüz insanlarının kolayca uygulayabileceği hale getirilmiştir. Meditasyon, basitçe zihnimize doğru şeyleri düşünmeyi öğretmenin bir yoludur. Bedeni ve zihni sakinleştirerek iç güçümüzle temasa geçebilmemizi sağlar.

  Meditasyonun gerilimi azalttığı, hatırlama, ve öğrenme yeteneğini geliştirdiği, enerjiyi ve iç sakinliği arttırdığı yapılan deneyler sonucu bir çok kez ispatlanmıştır. Sistemli ve düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde sonuçlarına kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

  Meditasyon sırasındaki deneyimler muhtemelen kişiden kişiye değişebilir. Kişinin uygulamış olduğu teknik buna en büyük etkendir. Kişi kendisine en uygun tekniği deneme yanılma yoluyla bulabilir.

  Günün her hangi bir zamanında yapabileceğiniz gibi, sabahın erken saatlerinde yapacağınız bir meditasyon gün boyunca size etkisini daha fazla hissettirecektir.

  Teorik olarak meditasyonu bir kitaptan öğrenmek mümkündür. Ancak yeni başlayan kişinin kafasına takılan ve sormak isteği soruları olacağından bir ögretmen eşliginde başlaması daha faydalı ve hızlı olacaktır.  alintidir
   

Bu Sayfayı Paylaş