Mediha Mahmutbey İlköğretim Okulu Bornova İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Mediha Mahmutbey İlköğretim Okulu Bornova İzmir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mediha Mahmutbey İlköğretim Okulu Hakkında - Mediha Mahmutbey İlköğretim Okulu Tanıtım - Mediha Mahmutbey İlköğretim Okulu Resimleri - Mediha Mahmutbey İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Mediha Mahmutbey İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

  Okulumuzu yaptıran Mediha Mahmutbey Hanımefendi 1905-1967 yılları arasında yaşamıştır. Aslen İstanköy'lü olup özel tahsil alarak İngilizce, Fransızca, Almanca ve Yunan lisanlarını bildiği bilinmektedir. Bilime olan tutkusundan dolayı, sağlığında okul yaptırmayı çok istemiş, ancak okul yaptırmaya ömrü yetmemiştir. Sağlığında vasiyette bulunduğu için akraba ve varisleri tarafından 1967 yılında Mediha Mahmutbey Hanım efendi anısına okul yapması için İzmir Valiliği'ne 450.000 TL (Dört yüz elli bin) bağış yapılmıştır. Bu paranın 120.000 TL'si ile 6000 m2 olan arsa alınarak arsa üzerine iki katlı beş derslikli bir bina inşa edilerek 1970 yılında eğitim-çğretime başlamıştır.

  Çevrede nüfus artışı hızlandığından mevcut bina yetersiz kalmıştır. 1974 yılında devlet tarafından iki katlı yedi derslikli ek bina yapılarak 1993 yılına kadar ilkokul olarak hizmet vermiştir. 1993-1994 öğretim yılında ilköğretim okuluna dönüştürülerek okulun adı Mediha Mahmutbey İlköğretim okulu olarak değiştirilmiştir. Mevcut bina yetersiz kalınca mevcut okul yönetimi ve koruma derneğince C blok ek bina yapılarak 1994-1995 öğretim yılında hizmete girmiştir. Halen 17 derslik, 3 idari oda, 1 öğretmenler odası, 3 laboratuar olarak hizmet vermektedir.

  MİSYONUMUZ

  Okulumuzda hem öğrenenler bakımından birbirlerinin öğrenmesinme ve gelişimine yardımcı olmanın önemine inanmış; Atatürk İlke ve Devrimleri doğrultusunda ilerici, çağdaş, kendisine bilimi rehber edinmiş, düşünen, sorgulatan, okuyan, sorumluluk sahibi; kendini, yaşadığı toplumu sürekli olarak geliştiren, mutlu ve özgüveni olan bireyler yetiştirmek. Başarıya ulaşmanın adresiyiz. İstenilince yapılmayacak hiçbir şey yoktur.

  VİZYONUMUZ

  Okulumuzu demokratik, laik, Atatürkçü anlayışla şeffaf yönetilen, yeterli teçhizat ve donanıma sahip, huzurlu, eğitim-öğretim sistemi çağdaş yaklaşımlara uygun, bilimsel bir eğitim kurumu yapmak;

  Öğrencilerimiz geliştirici çalışma ve etkinlikler düzenleyerek çağdaş, çevreci ve özdisiplin anlayışına sahip vbireyler olarak yetiştirmek, okul çalışanlarının, öğrencilerin ve velilerin katılımcı olduğu, sosyal, kültürel, ve sportif etkinliklerde ilde ve ülke çapında başarılarar kazanarak adını duyuran, ekip ruhu ile çalışan bir kurum haline getirmektir.

  Temiz toplum, sağlıklı okul... Başarımız kendimizle yarışmaktır. Başarısız öğrenci yoktur, ilgi alanalrı farklı olan öğrenciler vardı.


  Mediha Mahmutbey İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  İlçesi : Bornova
  Okul Adresi : 316 sok.No:16 Çamdibi Bornova İzmir
  Okul Telefonu : (232) 462 31 73
  Okul Fax : (232) 461 92 68
  Okul Web :
  http://www.medihamahmutbeyioo.k12.tr
  Okul E-Mail : 313238@meb.k12.tr
  Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
  Metropol İçi / Dışı : İçi
  Ulaşım Durumu : Karayolu
  Ulaşım Bilgileri:
  Lojman Durumu : Yok
  Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


  Mediha Mahmutbey İlköğretim Okulu Resimleri :

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mediha Mahmutbey İlköğretim Forum Tarih
Büyükkale Mediha İçel İlköğretim Okulu Bilgileri Tire İzmir İzmir Tanıtımı 13 Nisan 2011
Ögretmen Mediha Mehmet Tetikol İlköğretim Okulu Bilgileri Tekirdağ Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 1 Mart 2011
Mediha Şen Sancakoğlu Unutulmuş Değilsin 2010 ALbümü Albüm Tanıtımları 14 Ağustos 2010
Mediha Şen Sancakoğlu Öyle Bir Akşam 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 14 Ağustos 2010
Mavi Marmara'da Neler Oldu Kitabı - Mediha Olgun Kitap Özetleri & E-Kitaplar 21 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş