Med - Cezir - Elif Şafak

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Med - Cezir - Elif Şafak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Elif Şafak Med - Cezir kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi
  Med - Cezir
  Elif Şafak

  Doğan Kitap

  » Deneme

  Fiyatı : 18,00 TL

  Nisan 2010, 280 sayfa, ISBN: 9786051116020


  Kitap hakkında


  “… bir gün bir bilge, kendi türleriyle uçmayı reddeden iki ayrı cins kuşa rastlar yol kenarında. Hayli merak eder bu iki farklı yaratığın nasıl olup da kendi aileleriyle, ait oldukları yerlerde yaşamak istemediklerini, nasıl olup da bir ‘yabancı’yı kendi kardeşlerine yeğlediklerini. Biri karga, biri leylek... O kadar farklıdır ki kuşlar, ihtimal veremez birbirlerini sevdiklerine, türdeşleriyle değil de birbirleriyle uçmayı yeğlediklerine. Öyle ya, karga dediğin kargalarla uçmalıdır, leylek dediğinse leyleklerle. Yaklaşır ve merakla inceler kuşları. Ta ki her ikisinin de topal olduğunu keşfedinceye kadar. O zaman anlar ki, birlikte kaçar, birlikte uçar, beraber yaşamaları beklenenlerin yanında tutunamayanlar.”

  “Med-Cezir başlığı altında yazılarını toplamış Elif Şafak. (…) Dergilerde, gazetelerde yayımlanmış yazılar. Tarihsiz, çoğu kez de tarifsiz. Kendini de benzettiği, kökleri havada Tuba Ağacı gibi metinler. Böyle de olması gerek. Metin tek başına boşlukta duruyorsa duruyordur zaten. Durmuyorsa hiç durmasın zaten. Tarihsiz durabiliyorsa tarif edebilir kendini metin.”

  Ece Temelkuran

  “Elif Şafak’ı yalnız romanlarından tanıyanlara, kafalarındaki fotoğrafın eksik karelerini tamamlamak için Med-Cezir’deki yazıları okumalarını salık veririm. Burada kanlı canlı, öfkesiyle, inadıyla, kırılganlığıyla, tutkularıyla velhasıl renginin bütün tonlarıyla Elif Şafak var.”


  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cezir Elif Şafak Forum Tarih
Med-Cezir Kitap Özeti - Elif Şafak Kitap, Resim ve Dergi 9 Nisan 2010
Gel-Git Med-Cezir Hakkında Bilgi Doğa ve Bitkiler 20 Şubat 2012
Gelgit (Medcezir) Ne Demektir Uzay ve Gökyüzü 6 Kasım 2011
Med Cezir Şarkı Notası - Levent Yüksel Müzik Türleri ve Enstrümanları 23 Eylül 2010
Ceza-MedCezir Müzik Videoları 1 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş