Meclis ‘Dostluk’tan istifa etti

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda DilzaR tarafından 31 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Meclis ‘Dostluk’tan istifa etti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  TBMM’de 300’ün üzerinde üyesi olan Türkiye-İsrail Parlamentolararası Dostluk Grubu milletvekillerinden İsrail’e tepki. Dostluk Grubu Başkanı AKP İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan 136 vekilin istifasını büyük memnuniyetle karşıladı.

  İSRAİL Başbakanı Olmert’in bir hafta önce Ankara ziyaretinde olumlu mesajlar verdiğini hatırlatan Memecan, “Ziyaretten hemen sonra yapılan ve planlı olduğu anlaşılan saldırı, güven duygumuzu zedeledi, hayal kırıklığına uğradık” dedi. 10’DA

  İSRAİL’İN Gazze şeridinde sivilleri de hedef alan saldırıları, TBMM’yi harekete geçirdi. 300’ün üzerinde üyesi olan Türkiye-İsrail Parlamentolararası Dostluk Grubu’ndan 136 milletvekili istifa etti. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saldırının Erdoğan-Olmert görüşmesi sonrasında gerçekleştiğini ifade ederek, İsrail’in bilgi verip vermediği konusunda Başbakan’dan bilgi istedi.

  Vural, Erdoğan’ı Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanlığından istifaya çağırarak “Medeniyetler ittifakı kurmak isteyenler, dünyayı hakim güçlerin kavga alanı haline dönüştürenler, insanlık dramına bakarak utanmalıdır” dedi.

  Oktay Vural, “Başbakan’dan Türkiye’nin alet edilip edilmediği konusunda kamuoyuna bilgi vermesini istiyoruz” diye konuştu.

  NİYE 7 KOLLU ŞAMDAN

  BAŞBAKAN Erdoğan’ın, konutunda yedi kollu şamdan önünde Ali Kırca ile yaptığı söyleşiye ilişkin görüntüleri gazetecilere dağıtan Oktay Vural, ‘Bunun ne anlama geldiğini anlamak istiyoruz’ dedi. Yedi kollu şamdan, Yahudiliğin ve Masonluğun simgesi olarak biliniyor.  İstifalardan memnunuz

  DOSTLUK Grubu Başkanı AKP’li Nursuna Memecan, “İsrail Başbakanı Olmert’in Ankara’ya yaptığı ziyaretin akabinde saldırıya geçmesi, güven duygumuzu zedelemiştir. İstifaların haklı gerekçeleri vardır. Bu istifalardan memnunuz da diyebiliriz yani” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Meclis ‘Dostluk’tan istifa Forum Tarih
Pankuş meclisi hangi uygarlığa ait kısaca Sorular ve Cevaplar 26 Aralık 2015
İstiklal Marşının Mecliste Kabulü Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 10 Haziran 2012
Türkiye Büyük Millet Meclisi İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Şubat 2012
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Özellikleri Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 25 Aralık 2011
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılması Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 25 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş