MEB'den "DPY burslarını dağıtın" emri

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  MEB'den "DPY burslarını dağıtın" emri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı, 2008 Yılı Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavını kazanıp burs almayı hak eden öğrencilerin bursluluk kayıtlarının yapıldığını belirterek, bir öğrenciye 3 aylık brüt 200 YTL 65 Ykr ödeneceğini bildirdi. Bakanlıktan valiliklere giden genelgede, “öğrencilerin mağdur olmamaları ve yurtiçi burs ücretlerinin geciktirilmeden ödenmesi” emrini verdi.

  MEB Ortaöğrenim Burs ve Yurtlar Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen 12 Aralık 2008 tarihli “2008/4. Dönem Yurtiçi Burs Ücreti” konulu genelgede, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden, 2008 Yılı Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavını kazanıp burs almayı hak eden öğrencilerin bursluluk kayıtlarının yapıldığı ve onaylanarak kesinleştiği açıklandı. 2008 Yılı 4. üç aylık yurtiçi burs ücretlerinin 3 aylık olarak brüt 200 YTL 65 Ykr ödeneceği belirtilen genelgede, her türlü iş ve işlemlerin http://ilsis.meb.gov.tr adresi üzerinden e-Burs modülünden yapılacağı bildirildi.

  -“ÖĞRENCİLER MAĞDUR EDİLMESİN”-

  Genelgede, okul müdürlüklerinin; burslu öğrencilerin Ekim, Kasım ve Aralık 2008 aylarına ait yurtiçi burs ücretlerini ilgili saymanlıklardan alması ve 2008/4. Dönem Burslu Öğrenci Listesi'nde isimleri bulunan öğrencilere ödenmesini sağlamaları emri verildi. Genelgede, “İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ödeme yapacak okul müdürlüklerine rehberlikte bulunarak, öğrencilerin mağdur olmamaları ve yurtiçi burs ücretlerinin geciktirilmeden ödenmesi için gereken tedbirleri alacaklardır” denildi. (ANKA)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - MEB'den burslarını dağıtın Forum Tarih
MEB'den okulu 1 yıl erken bitirme önerisi Eğitim Haberleri 5 Kasım 2010
MEB'den öğretmen adayı öğrencilere burs Eğitim Haberleri 28 Şubat 2009
Meb'den Sözleşmelilere şaka gibi yanıt Eğitim Haberleri 22 Ocak 2009
MEB'den fakir öğrencilere "SBS hazırlık" ayıbı Eğitim Haberleri 23 Aralık 2008
MEB'den "öğretmen ihtiyacını gizleyin" emri Eğitim Haberleri 29 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş