McLaren: 'Hamilton her geçen yarış zihnen güçleniyor'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  McLaren: 'Hamilton her geçen yarış zihnen güçleniyor' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  McLaren F1 CEO'su Martin Whitmarsh, Lewis Hamilton'ın şampiyona sürecinde her geçen yarış zihnen daha da güçlendiğini belirtti.

  Avrupa GP'yi ikinci sırada tamamlayan İngiliz sürücü sezonun bitimine altı yarış kala şampiyona liderliğini elinde bulunduruyor.

  Sağlık sorunları nedeniyle Pazar günü iğneyle mücadele eden Hamilton, Valencia'daki ilk yarışı kazanan Felipe Massa'nın 6 puan önünde bulunuyor.

  Whitmarsh, Hamilton'ın Valencia'da çok fazla risk almadan mücadeleyi ikinci sırada bitirmesinin zihnen daha güçlü olduğunu gösterdiğini kaydetti.

  Whitmarsh, "Hepimiz öğreniyoruz. Lewis de öğreniyor. Zihnen her geçen gün daha güçlü hale geliyor" dedi.

  Hamilton'ın F1 kariyerinin henüz ikinci şampiyonasını geçirdiğine dikkat çeken Whitmarsh, "Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu yıl da çok şey öğreneceğine eminim" diye konuştu.

  Hamilton'ın "zeki bir sürücü" olduğunu belirten Whitmarsh, "Her yarışa kesinlikle kazanmak için çıkıyor. Her seansta en hızlı olmaktan büyük keyif aılyor. Fakat sanırım artık daha rahat ve kendine daha fazla güveniyor. Dünya şampiyonu olmak için gerçekten neleri dikkate alacağını anlıyor" dedi.
   

Bu Sayfayı Paylaş