Mcchip Ford Focus RS

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Mcchip Ford Focus RS konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mcchip Ford Focus RS

  Mcchip Ford Focus RS - Mcchip Ford Focus RS Özellikleri - Mcchip Ford Focus RS Resimleri - Mcchip Ford Focus RS Hakkında  Alman modifiye şirketi Mcchip, Ford Focus RS’nin motor gücünü ve torkunu en uç noktaya taşıdı.

  [​IMG]

  Mcchip mühendisleri standart Focus RS'in 305 bg ve 440 Nm tork değerlerini, iki aşamalı modifikasyon ile önemli ölçüde artırmışlar.

  Bu aşamalardan birincisi yalnızca kontrol yazılımının yeniden programlanmasıyla gücün 40 bg artırılarak 345 bg'ye çıkarılmasını içeriyor. Böylece tork da 520 Nm’ye yükseliyor. 0-100 km/s hızlanma değeri verilmedi, fakat aracın azami hızı 271 km/s olarak belirtildi.

  [​IMG]

  Güç artışının 2. aşaması, geliştirilmiş bir ara soğurucunun, özel bujilerin, motorun elektronik devrelerine yeni modifikasyonların, bir spor egzoz sisteminin ve yeni bir emme manifoldunun eklenmesini içeriyor. Bu değişiklikler de gücü, ön tekerleklerin yere vermekte yetersiz kalabileceği kadar yüksek olan, 401 bg’ye, maksimum torku da 612 Nm’ye çıkarıyor. Azami hız biraz daha artarak 278 km/s’ye ulaşıyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş