Mazda 2025 CONCEPT Resmi-Mazda 2025 CONCEPT ResimLeri

'Tuning' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Mazda 2025 CONCEPT Resmi-Mazda 2025 CONCEPT ResimLeri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mazda 2025 CONCEPT Resmi-Mazda 2025 CONCEPT ResimLeri
  Yarış arabaları 2025'te sizce nasıl olacak dersiniz ?

  howstuffworks.com isimli internet sitesinde yer alan habere göre, araba yarışları günlük ürünleri etkiledi. Çok fazla araba yarışı şekli varken, her biri kendi teknik ve tasarım fikirlerini üretiyor.
  Araba yarışlarındaki tasarımcıların ve mühendislerin gerçekleştirdiği yeniliklerin çoğu Formula 1 ve Stok Araba Yarışlarından (modifiye otomobillerin, eğimli oval pistlerde yarışması) geliyor.
  Otomobil geliştiricileri, bir arabanın pürüzsüz gövdesinin daha hızlı tur atarak havanın üstesinden daha kolayca geldiğini fark ettikleri zaman aerodinamikler üzerinde çalışmaya başladılar. Bu çalışmalar, sokakta kullanılan arabaların tasarımlarına da yön verdi.
  Hatta her ne kadar, yarış tümüyle hız ve tutunma hakkında olsa bile, güvenli yenilikler doğrudan araba yarışlarından geliyor. Bu değişiklikleri yaparken, bir kaza anında oldukça güçlü ve iyi bir güvenlik sistemine sahip olmanız geriyor.
  Bu düşünce, emniyet kemeri, acil yardım çantası gibi güvenlik özellikleri ortaya çıkartıyor. Hatta ABS frenler gibi günümüz arabalarında temel malzeme olarak gördüğümüz bileşenler de araba yarışlarından geliyor.
  Araba yarışı sporu yeniliklerle devam ediyor. Bugünün yarış arabası mühendisleri ve tasarımcıları, araba yarışlarını daha güvenli ve dayanaklı yapmak için karbon fiber gibi düşük ağırlıklı malzemeler üzerinde çalışıyorlar.
  Alternatif yakıt ve itici kuvvet sistemleriyle ilgilenen yenilikçiler, Talladega pistindeki arabalardan farklı yarış arabaları geliştirmeye çalışıyorlar.
  Bu sene 5 yaşına giren Los Angeles Otomobil Fuarı Tasarım Yarışması, bazı otomotiv tasarımcılarının gelecek için tasarladığı yarış arabalarının şekillerine göz atmayı öneriyor.
  Bu model de Bu yarışmaya katılan Mazda'nın KAAN adını verdiği modeli

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mazda 2025 CONCEPT Forum Tarih
2025 Spor Otomobiller Tasarım Yarışması'nı Mazda kazandı Motorlu Araçlar Dünyası 1 Aralık 2008
Namazda Kur'an'dan bir miktar okumak farzdır doğru mu yanlış mı? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Mart 2016
Namazdan Sonra Tesbihat Yapmanın Önemi Dinimizin Direği Namaz 11 Aralık 2012
Cemaatle Kılınan Namazda Sehiv Secdesi Dinimizin Direği Namaz 4 Eylül 2012
2013 Model Mazda 6 Diesel Motorlu Araçlar Dünyası 25 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş