Mazıköy Köyü Bodrum Muğla

'Muğla Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 17 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Mazıköy Köyü Bodrum Muğla konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bodrum Mazıköy Köyü - Mazıköy Köyü Hakkında - Mazıköy Köyü Tanıtımı - Mazıköy Köyü Resimleri

  Köy Muhtarı: TAHİR AYHAN

  Muhtarlık Erişim Bilgileri:

  Telefon:
  0 (252) 339 20 25

  Cep Telefonu:
  0 (535) 811 38 51

  Mazıköy, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir köydür. Mazıköy, Bodrum ilçesine bağlı yerleşim yeri. Bodrum'a uzaklığı 51 km'dir. Nüfus 1600 kişi'dir.Dört mahalleden oluşur. Yukarı mazı, Armutçuk, Çocuk mezarlığı ve aşağı mazı.

  Bodrum - Milas ilçe sınırı üzerindedir. Mavi yolculuk üzerindeki uğrak yerlerindendir.Doğal güzelliğiyle yerli - yabancı turistlerden rağbet görür. Hem aşağı hem de yukarı Mazıda konaklamak için küçük pansiyonlar ve bu pansiyonlara ait sade restoranlar mevcuttur. Bodrum otogarından yaz sezonunda daha sık, sezon dışında sabah ve akşam saatlerinde ikişer sefer yapılmaktadır. Özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeker ve Bodrum merkezden yerel turlarla Mazı Köyü'ne arazi jipleriyle günü birlik turlar da mevcuttur. Doğal güzelliği, sadeliği, sessizliği ve uygun fiyatlı pansiyonlarıyla alternatif bir tatil cennetidir. Bireysel ulaşım için Bodrum Merkezden İzmir yönüne doğru giderken sağdan Mumcular sapağından girip, Mazı tabelası görene kadar Mumcular tabelalarını takip edin. Yol biraz dar ve çakıllı olduğu için uzun sürecektir. Ufak tabelalara dikkat edin, Mazı tabelasını kaçırırsanız yol sorabileceğiniz pek fazla yer olmadığından hevesiniz kırılabilir. Ancak vardığınızda değdiğini göreceksiniz. Gittiğiniz yerin bir köy olduğunu unutmayın. Konaklama, yiyecek, içecek harici şeyleri bulmakta zorlanabilirsiniz. Her ne kadar köyde birkaç bakkal mevcut olsa da siz işinizi şansa bırakmayın ve güneş kremi, deniz gözlüğü, terlik gibi ihtiyaçlarınızı yanınızda götürün. Manzara için Yukarı Mazı, denize kolay ulaşım için Aşağı Mazı daha uygundur.

  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

  Coğrafya

  Muğla iline 136 km, Bodrum ilçesine 45 km uzaklıktadır.

  İklim

  Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

  Nüfus : 2000 - 1696

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kaynak : Yerel Net


  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş