Mazıdağı'nı ayağa kaldıran iddia

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 27 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mazıdağı'nı ayağa kaldıran iddia konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin'in Mazıdağı ilçesinde 4 kız öğrenciyi kaçırmak istediği iddia edilen bir kişi, köylülerin durumdan şüphelenip jandarmaya haber vermesi üzerine yakalandı.

  Edinilen bilgiye göre, dün akşam ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Özlüce köyüne bağlı Beş Evler mezrasında kendisini milli eğitim görevlisi olarak tanıtan M.D., köylülerle bir süre sohbet etti. Daha sonra bir evde yaklaşık 20 çocuğu toplayan M.D, içlerinden seçtiği 10-12 yaşlarındaki ilköğretim öğrencisi Ayşe, Zehre, Sultan ve Nimet Acar adlı kızların, eğitimdeki başarılarından dolayı Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü'nce bilgisayar ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildiğini ve çocukları ödüllerinialmak üzere Mardin'e götüreceğini söyledi.
  M.D.'nin bir odada görüşürken kızlardan soyunmalarını istediği ileri sürülürken, kaçan kızların olayı ailelerine söylemesi üzerine köylüler jandarmaya haber verdi. Geniş çaplı arama başlatan ekipler zanlıyı Kızıltepe ilçesi girişinde yakalandı. Yapılan işlemlerin ardından M.D., Mazıdağı Adliyesi'ne getirilirken, olaya tepki gösteren vatandaşlar adliye önünde toplandı. Polis güvenlik önlemlerini arttırırken, iddiaları kabul etmediği öğrenilen zanlı ise tutuklanarak Mardin Cezaevi'ne gönderildi.
  Öte yandan kaçırılmaya çalışıldığı iddia edilen kızlardan birinin annesi Hamşe Acar, "Bu kişi köye gelerek kendini milli eğitim görevlisi olarak tanıttı. Köyde topladığı yaklaşık 20 çocuğun arasından 4 kızımızı seçerek köydeki evimizin bir odasına götürdü. Burada onlara çeşitli hediyeler vereceğini ve bu hediyelerden kimseye söz etmemelerini istedi. Daha sonra vücutlarında herhangi bir yaranın olup olmadığını sordu. Çocuklar şüphelenip bize haber verdiler. Adam korkup kaçması üzerine bizde jandarmaya haber verdik" dedi.
  İHA
   

 2. Dine

  Dine Özel Üye

  Mazıdağı İlçesinde 4 Öğrenciyi Kaçırmak İstediği İddia Edilen Bir Kişi, İlçe Halkı Tarafından Linç Edilmek İstendi.


  [​IMG]

  Mazıdağı ilçesine bağlı bir köyden 4 öğrenciyi kaçırmak istediği iddia edilen bir kişi, köylülerin durumdan şüphelenip Jandarmaya haber vermesi üzerine yakalandı. Mazıdağı Adliyesi'ne çıkartılan M.D., çocukların yakınları ve ilçe halkı tarafından linç edilmek istendi.

  Geniş güvenlik önlemleri altında şüpheli adliye sarayından içeri alınırken, vatandaşların adliye önündeki bekleyişi ise sürüyor. Olay dün akşam saatlerinde ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Özlüce Köyü'ne bağlı Beş Evler mezrasında meydana geldi. Kendisini Milli Eğitim görevlisi olarak tanıtan M.D., köylülerle bir süre sohbet etti. Daha sonra bir evde yaklaşık 20 kadar çocuğu toplayan M.D, içlerinden seçtiği 10-12 yaşlarındaki ilköğretim okuluna giden Ayşe, Zehre, Sultan ve Nimet Acar adlı kızların ismini sayıp, bunların eğitimdeki başarılarından dolayı Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü'nce bilgisayar ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildiğini ve çocukları ödüllerini almak üzere Mardin'e götüreceğini söyledi.

  Kızlarla bir odada görüşen M.D.'nin, soyunmalarını istediği ileri sürüldü. Ağlayarak dışarı kaçan kızlar ailelerine haber verdi. Şüphelenen köylüler durumu jandarmaya bildirince çevrede geniş çaplı arama başlatıldı. Kızıltepe ilçesi girişinde yakalanan M.D., Mazıdağı Adliyesi'ne getirildi.

  Şüphelinin savcılıkta ifade işlemi sürerken, olayın duyulması üzerine adliye önünde toplanan vatandaşların bekleyişi sürüyor. Polis, güvenlik önlemlerini artırdı.

  ANNE HAMŞE ACAR: KIZLARIMIZI KAÇIRMAK İSTEDİ

  Olayın yaşandığı Mazıdağı ilçesi Beşevler mezrasında yaşayan Sultan Acar'ın annesi Hamşe Acar yaşadığı olayı anlattı. Acar, "Bu kişi köye gelerek kendini milli eğitim görevlisi olarak tanıttı. Köyde topladığı yaklaşık 20 çocuğun arasından 4 kızımızı seçerek köydeki evimizin bir odasına götürdü. Burada onlara çeşitli hediyeler vereceğini ve bu hediyelerden kimseye söz etmemelerini istedi. Daha sonra vücutlarında her hangi bir yaranın olup olmadığını sordu. Çocuklar şüphelenip bize haber verdi. Adamın korkup kaçması üzerine biz de jandarmaya haber verdik."

  SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

  Jandarmadaki ilk ifadesinde, hakkındaki iddiaları kabul etmeyen M.D., ifadesinden sonra tutuklanarak Mardin cezaevine gönderildi. Kız çocuklarının ifadeleri ise psikiyatri doktoru eşliğinde alındı. Bu arada, MD.'nin daha önce de cinsel taciz suçundan sabıkasının bulunduğu ileri sürüldü

  (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı)


  Kaynak : Haberler.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mazıdağı'nı ayağa kaldıran Forum Tarih
Ayağa Kalkmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 29 Ocak 2012
Ayağa Kaldırmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 28 Ocak 2012
Kadınların Dayak Yeme Nedenleri Ve Dayağa Verdiği Karşılıklar Konu Dışı Başlıklar 22 Aralık 2011
Gezen Ayağa Taş Değer Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 25 Kasım 2011
Dost Başa Düşman Ayağa Bakar Atasözünün Açıklaması Atasözleri & Deyimler 21 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş