Mayıs 2011 Tus Kontenjanları

'SBS - ÖSS - Sınavlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Mayıs 2011 Tus Kontenjanları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2011 Mayıs Tus Kontenjanları,
  Tus Kontenjanları 2011 Mayıs,
  Tus Kontenjanları Mayıs 2011

  MAYIS 2011 TUS KONTENJANLARIN DETAYLI ANALİZİ VE BİLİNMESİ GEREKENLER

  28 Mart 2011 de ÖSYM web sitesi üzerinden Mayıs 2011 TUSu için başvuru ve kontenjan kılavuzunu yayınlamıştır. Aşağıdaki analizler, önceki TUS kontenjan kılavuzlarına ve Mayıs 2011 TUS başvuru ve kontenjan kılavuzuna dayanmaktadır.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Genel olarak kadroları incelediğinde, beklenenin altında bir kontenjan açıldığı görülmüştür. Kadın Hastalıkları ve Doğum, KBB, FTR, Dermatoloj, Radyoloji, Pediatri gibi branşlarda kadro düşüklüğü gözle görülür şekildedir. Bunun yanında; Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Cerrahisi, Genel Cerrahi gibi branşlarda da (çok az da olsa) kadro artışı olmuştur.
  [​IMG]

  Son bir - iki TUS uygulamaya konulan T.D.M.M.İ. (Tıp Dışı Meslek Mensupları İçin) açılan kadrolar ise bu TUS’da yer almamaktadır. Zaten ÖSYM’de T.D.M.M.İ. kapsamına giren adaylar için koyduğu, Özel Koşul ve Açıklamalar kısmındaki 2 numaralı maddeyi, bu TUS’da kaldırmıştır.

  Bilindiği üzere G.A.T.A. Askeri Hastaneleri, yılda bir kez kontenjan açmaktadır. Bu kılavuzda yer alan Askeri kontenjanları incelediğimizde Nisan 2010 TUS’u ile kıyaslarsak yine Askeri personel için açılan kontenjanların da düştüğü dikkat çekmektedir.

  SINAV BAŞVURU ŞEKİLLERİ

  Mayıs 2011 TUS başvuru ücreti 60 TL’dir. Bu ücreti; Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Akbank ve Garanti Bankası’na yatırabilirsiniz. Ayrıca bu bankaların internet şubelerini de kullanarak Online İşlem kısmından TUS Başvuru ücretini ödeyebilirsiniz.

  Sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; TUS ücretini yatıracağınızı belirtip, T.C. Kimlik Numaranız, Adınızı ve Soyadınızı vermeniz yeterlidir.

  Son iki yıl içerisinde ÖSYM’nin yapmış olduğu herhangi bir sınava girmiş olan adaylar Mayıs 2011 TUS’una İnternet üzerinden ya da sınav merkezlerinden başvurabilirler. (İnternet başvuru adresi:
  Aday Ä°Å�lemleri Sistemi) Son iki yıl içerisinde ÖSYM’nin yapmış olduğu herhangi bir sınava girmemiş adaylar ise sadece sınav merkezlerinden başvuru yapabilirler.

  Sınava başvuracak olan Yabancı Uyruklu adaylar ise önceden ÖSYM Web sitesindeki Aday İşlemleri Sisteminden “Y.U. Numarası Edin” başlıklı alandan aldıkları numarayı T.C. Kimlik numarası yerine kullanabilirler.

  Ayrıca; sürekli hastalık, sürekli tutukluk, sürekli yurt dışında bulunma (eğitim, tedavi gibi...) gibi nedenler ile sınav merkezlerine şahsen başvuramayan adaylar posta yolu ile veya bir yakını tarafından elden teslim edilmesi ile de sınava başvurabilirler. Ancak bununla ilgili mazeret belgelerini de ÖSYM’ye iletmeleri gerekmektedir.

  Kaynak ve detaylı bilgiler için
  Tıklayınız..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mayıs 2011 Kontenjanları Forum Tarih
Tv'de Bugün Ne Var 23 Mayıs 2011 Pazartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 23 Mayıs 2011
Tv'de Bugün Ne Var 18 Mayıs 2011 Çarşamba Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 18 Mayıs 2011
15 Mayıs 2011 Pazar Boğa Burcu Yorumu Burçlar Alemi - Astroloji 15 Mayıs 2011
Eurovision 2011 final 14 mayıs Müzik Haberleri 13 Mayıs 2011
2011 eurovizyon finale kalan ülkeler 12 mayıs Müzik Sohbet & Fan Club 13 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş