Mayıs 2011 İtalya Turları

'Yabancı Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Mavi_Sema tarafından 11 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Mayıs 2011 İtalya Turları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2011 Mayıs ayı İtalya Tatilleri
  İtalya Turları mayıs 2011
  İtalya Turları fiyatları


  Mayıs Ayı Klasik İtalya Turu Genel Bilgileri

  BAHAR DÖNEMİ FLORANSA (2) & ROMA (3) & VENEDİK (2) Adria Havayolları ile / Ljubljana ve Bled Gölü Turu Dahil 13 Mayıs 2011 Hareket…7 Gece

  13 Mayıs 2011 ISTANBUL – LJUBLJANA – FLORANSA
  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Icem tour Kontuarı önünde saat 03.40’da buluşma. Adria Hava Yolları’nın JP 653 sefer sayılı uçağı ile saat 05.40’da İtalya’nın sınır komşusu Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya hareket, saat 06.45 'de varış ve Floransa’ya transfer (Montecatini). Otele varış ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa turuna katılabilirler (35 Euro). Pisa Kulesi, Mucizeler Meydani, Katedral, Vaftizhane olarak görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelinizde.

  14 Mayıs 2011 FLORANSA
  Sabah kahvaltısının ardından Floransa şehir turumuz. Arno nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Kathedrali ve Sinyorler Meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Geceleme otelinizde.

  15 Mayıs 2011 FLORANSA – ROMA
  Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Roma ya hareket. Yol üzerinde ekstra olarak yapılacak Siena turu (35 Euro). Siena şehri tepede Ortaçağ’dan olduğu gibi kalabilmiş, Unesco’nun Dünya tarih mirasi içierinde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda Toscana’nin en büyük meydanı olan Campo Meydani, en güzel gotik kiliselesi görüldükten sonra serbest zaman. Roma’ya hareket. Akşam üstü varış ve otele yerleşme. Serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma gece turuna (25 Euro) katılabilirler. Geceleme otelinizde.

  16 Mayıs 2011 ROMA
  Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turu için otelden hareket. Şehir turu esnasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo(Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma gece turuna katılabilirler(25 Euro). Geceleme otelinizde.

  17 Mayıs 2011 ROMA
  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Napoli & Pompei turuna katılabilirler (100 Euro). Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya’nın egzotik&romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

  18 Mayıs 2011 ROMA – VENEDİK
  Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket. Yol üzerinde ekstra olarak yapılacak Verona turu (35 Euro). Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Brave-Dante ve Erbe meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde serbest zaman sonrasında Venedik’e hareket. Akşam saatlerinde otele varış ve yerleşme. Geceleme otelinizde.

  19 Mayıs 2011 VENEDİK
  Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu için hareket. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler (25 Euro). Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

  20 Mayıs 2011 VENEDİK – LJUBLJANA – İSTANBUL
  Sabah kahvaltısının ardından Ljubljana’ya hareket. Tüm misafirlerimizle doğa harikası Bled Gölü ve Ljubljana turu. Akşam Ljubljana havalimanına transfer. Adria Havayollarının JP 650 sefer sayılı uçağı ile 23.45’de İstanbul’a hareket, gece saat 02.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu…(FL)

  *** Venedik’de (Lido di Jesolo, Mestre, Di Piave veya Padova), Floransa’da (Montecatini) bölgelerinde kalınmaktadır.

  **** Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.


  Servise Dahil Olan Hizmetler
  Adria Havayolları ile İstanbul / Ljubljana / İstanbul uçuşları,
  Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli
  Otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama
  Havaalanı otel havaalanı ve şehirlerarası transferler
  Yarım günlük Roma, Venedik ve Floransa şehir turları
  Tam günlük Ljubljana ve Bled Gölü Turu
  Icem tour profesyonel rehberlik hizmetleri
  Zorunlu Seyahat sigortası

  Servise Dahil Olmayan Hizmetler
  Vize ücreti ve servis bedeli (140 EURO )
  Zorunlu Venedik VAPURETTO Ücreti (10 EUR)
  Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
  Yurtdışı çıkış vergisi 15 YTL

  [​IMG]

  Kaynak:italyaturlari.com
   

Bu Sayfayı Paylaş