Max Payne - Max Payne Kimdir (Pc Oyun Karakterleri)

'Oyun Resimleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 20 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Max Payne - Max Payne Kimdir (Pc Oyun Karakterleri) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Max Payne - Max Payne Kimdir (Pc Oyun Karakterleri)

  Max Payne, Finlandiyalı Remedy Entertainment tarafından geliştirilip, 3D Realms tarafından üretilmiş ve Gathering of Developers tarafından da yayınlanmış bir third-person shooter1 Haziran 2001 tarihinde önce Windows için çıkarılmış ardından Rockstar Games tarafından Microsoft Xbox ve Sony PlayStation 2 versiyonları yayınlanmıştır. Ayrıca Macintosh platformu için 2001 Aralık'ında MacSoft tarafından Kuzey Amerika'da ve dünyanın geri kalanı için de Feral Interactive tarafından yayınlanmıştır.


  [​IMG]
  Genel Bakış

  Max Payne' de hissedilen sinemasal etkilenimin kaynağı, Hong Kong tarzı akisyon filmleri çeken yönetmen John Woo'nun filmlerinde sıkça görülen ve hemen hemen bir baleyi andıran ağır çekim şiddet ve silahlı çatışma sahneleridir.


  Konuyu bağlamak için ara sahnelerde kısa dijital filmlerin yerine grafik romanlar kullanılmış ve bu grafik romanların seslendirmeleri de radyo tiyatrolarını andıracak tarzda yapılmıştır. Oyun, kasvetli bir hava içinde, pek de tekin olmayan New York şehrinin sokaklarında ızdırap çeken bir polisin iç ve dış çatışmalarını yansıtmaktadır.  Max Payne Karakteri

  Max Payne, aynı zamanda oyunun yazarı olan Sam Lake model alınarak yaratılmıştır. Max Payne' in yarı sırıtık ve dudağı bükük kabız yüz ifadesi alay konusu da olmuştur. Serinin ikinci oyunu olan Max Payne 2: The Fall of Max Payne' de Max Payne karakterini modellendirme teklifi yine Sam Lake' e yapılmış ancak kendisi bunu reddetmiştir. İkinci oyunda her karakter için kapsamlı bir rol dağıtımı yapan yapımcı firma Remedy, oyuncu Timothy Gibbs' i Max Payne' e model olarak seçmiştir.


  İkinci oyunda model değişmiş olsa da serinin ilk ve ikinci oyununda da seslendirmeyi Rescue MeJames McCaffrey yapmıştır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Payne Payne Kimdir Forum Tarih
Max Payne 2 Fall of The Fall of Max Payne Oyunu Oyunların Tam Çözümü 9 Eylül 2011
Max Payne 2 - The Fall of Max Payne Oyunların Tam Çözümü 3 Aralık 2009
Max Payne 3 Tanıtım videosu Oyunların Tam Çözümü 15 Şubat 2009
Max Payne 2 Demo Oyun İndir 12 Şubat 2009
Max Payne 2 [Tam Çözüm] Oyunların Tam Çözümü 7 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş