Mavi Işık Epilasyon

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 31 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Mavi Işık Epilasyon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mavi Işık Epilasyon

  Amerikada FDA tarafından onaylanan bu başarılı yöntemi Türkiyede hizmete sunan ilk kliniklerden olmak istedik.Bu girişim Daphne kliniklerinin yenilikçi ve araştırmacı kimliğinin örneklerinden biridir.
  Bu yeni yöntem lazerlerden farklı olarak tek bir dalga boyu değil mavi ışık adı verilen 400-600 nm ışık aralığını kullanmaktadır.Mavi ışık tüm lazerlerden daha fazla melanin ismindeki boya maddesi tarafından emilmektedir.Bu sayede daha düşük enerjilerle etkin olabilmektedir.
  Başlıklar deriye hafif bir vakum uygulaması yapar.Vakum etkisi ile deri gerilerek (buradaki) melanin yoğunluğu azaltılır.Kıldaki melanin yoğunluğu ise azalmaz.Kıl kökleri yüzeye doğru çekilir.Tam bu sırada etkin dozda mavi ışık bölgeye uygulanır.Kıl köklerinde melanin tarafından emilen ışık hızla ısıya dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder.
  Mavi ışık melanin tarafından daha yoğun emildiğinden, klasik lazere göre daha az enerji kullanarak aynı etkinliği yakalayabilmektedir.Düşük enerji kullanımı ise deride oluşabilecek reaksiyonları minumum seviyeye indirmektedir. Bu sistem aynı zamanda oldukça hızlıdır.Geniş başlıklar sayesinde seans süreleri kısalmıştır.Örneğin sağ sol tüm bacak uygulaması 20 dakika gibi kısa bir sürede bitmektedir.
  Alanı tarayarak uygulama yaptığından kontrol seansı gerekmez.Kıllar pnomatik teknoloji sayesinde büyüme evresinde açığa çıkarılabildiğinden seans aralıkları tüm bölgeler için bir aydır.Bu özellik bir an önce tüylerden kurtulmak isteyenler için bir avantajdır.
  Yapılan klinik çalışmalar ortalama 6 seansta %90 başarı oranları vermektedir.
  Uygulama ağrısızdır.Bölgeye anestezik madde uygulanması, yardımcı bir soğutma sistemi gerektirmez.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mavi Işık Epilasyon Forum Tarih
Mavi Işıklar Eski 45`likler 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 5 Nisan 2011
İçinde mavi kırmızı ve sarı geçen hikaye Masallar-Hikayeler-Destanlar 19 Şubat 2014
Deniz Suyu Niçin Mavidir? Doğa ve Bitkiler 25 Aralık 2012
Mavi Karadeniz Frekansı 2013 Populer Uydular Frekanslar 8 Ekim 2012
Gökyüzü Neden Mavi Doğa ve Bitkiler 18 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş