Mavi elbiseli kırmızı çiçekli kadın...

'Makaleler-Denemeler' forumunda KaRDeLeN tarafından 9 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Mavi elbiseli kırmızı çiçekli kadın... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mavi elbiseli kırmızı çiçekli kadın...


  [​IMG]

  Ewan 22 yaşına o sene basmıştı, kendinden emin, çok zeki ve çok çekici bir genç adam olmanın asaletini üstünde taşıyordu. 10 gün sonra Kore'deki bir savaşa katılmak üzere İngiltere'den ayrılacaktı.Hiçbir şeyden korkmuyordu ama yüreğinde taşıdığı ılık duygular nedeniyle, ülkesinden ...ayrılma fikri zor geliyordu ona. Nihayet, duygularının tüm isyanına rağmen ayrılık zamanı gelip çattı ve Ewan geride kendisini ilginç bir şekilde gıyabında tanıdığı ama tüm yüreğiyle sevdiği Holly'i bırakarak Kore'ye doğru yola çıktı. Kore ye ulaşırulaşmaz canından çok sevdiği fakat yüzünü bile hiç görmediği Holly'e uzun bir mektup yazdı.

  Holly den de güzel bir cevap geldi ve mektuplar ardı arkasına yazılmaya başlandı.
  Her yeni mektupte birbirlerinden biraz daha etkileniyor,yürekler ini birbirlerine biraz daha açıyorlardı.2 sene bu şekilde geçip gitti. Ewan ve Holly birbirlerine belki binlerce mektup yazmış, her mektuptan ayrı tatlar almışlardı.

  Ewan ın ülkesine geri dönme zamanı gelmişti, son mektubunda da Holly i bizzat görmek istediğini yazdı."Ancak seni tanıyabilmem için bana bir resmini gönder lütfen!" diye ekledi. Holly buluşmayı kabul etti fakat resmi göndermedi."Resmin ne önemi var ki? Bizi ilgilendiren kalplerimiz değil mi? Yakama kırmızı bir çiçek takacağım." diye yazdı.

  Günler birbirini kovaladı ve Ewan ülkeye döndü. Trenden indiği ilk anda gözleri Holly i aradı. Bir müddet bakındı, sonra kalabalığın arasından şimdiye dek gördüğü en güzel kadın belirdi. Uzun boylu, çok güzel vücutlu, uzun sarı saçlı, masmavi iri gözleri ve mavi elbisesiyle muhteşem bir kadındı. Kadına doğru bir adım attı, ama yakasında giçbirşey yoktu. Kadın gözlerine baktı ve "Merhaba denizci, benimle gelmek ister misin?" diye sordu.

  Tam o sırada güzel kadının omzunun üzerinden, yakasında kırmızı çiçek olan kadını gördü. Kısa boylu, şişman sayılacak kiloda, gri kısa saçlı, tozlu uzun pardesülü ve kalın bilekleriyle öylece duruyordu. Ewan şaşkındı, az önce hayatında gördüğü en güzel kadından bir teklif almıştı ancak karşısında da yüreğine aşık olduğu kadın duruyordu. Kendini toparladı ve yanından geçen dünyalar güzeli kadına aldırmadan ilerledi. Elinde Holly le birbirlerini tanımalarını sağlayan kitap vardı. Elini uzattı, "Merhaba Holly" dedi gözlerinin içi gülerek. "Pardon" dedi kadın."Ben Holly değilim. Az önce buradan geçen sarı saçlı mavi elbiseli bayan yakama bu çiçeği taktı ve bunun hayatının sınavı olduğunu söyledi.Sizi garın çıkışındaki kafede bekliyormuş."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mavi elbiseli kırmızı Forum Tarih
Walter Mosley - Mavi elbiseli şeytan Kitap Özetleri & E-Kitaplar 12 Şubat 2010
İçinde mavi kırmızı ve sarı geçen hikaye Masallar-Hikayeler-Destanlar 19 Şubat 2014
Deniz Suyu Niçin Mavidir? Doğa ve Bitkiler 25 Aralık 2012
Mavi Karadeniz Frekansı 2013 Populer Uydular Frekanslar 8 Ekim 2012
Gökyüzü Neden Mavi Doğa ve Bitkiler 18 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş