Matyu brayza azerbaycan'da

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda sebradılan21 tarafından 4 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Matyu brayza azerbaycan'da konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakan Yardımcısı Matyu Brayza, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile görüştü.


  ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un talebi üzerine Azerbaycan'a gelen Minsk Grubu Eş Başkanı ve Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakan Yardımcısı Matthew Bryza,Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile görüştü.
  Başkent Bakü'ye gelen Bryza yaptığı basın toplantısında, görüşmelerinde Azerbaycan ile Ermenistan devlet başkanlarını bir araya getirme isteğini dile getirdi.
  Bryza, "Azerbaycan ve Ermenistan Cumhurbaşkanlarının görüşmesi 7-8 Mayıs tarihlerinde Avrupa Birliğinin bir toplantısı çerçevesinde gerçekleştirilecek" dedi.
  Türkiye-Ermenistan sınırı konusunda Azerbaycan tarafının rahatsız olması hakkındaki düşünceleri sorulan Bryza, "Biz Türkiye-Ermenistan sınırlarının açılacağını ümit ediyoruz. Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin kurulması ve iki ülke arasındaki sınırların açılması, Dağlık Karabağ probleminin çözümü yönünde AGİT'in Minsk Grubu'nun çalışmalarını da olumlu yönde etkileyecektir" şeklinde yanıt verdi. Azerbaycan ile ABD'nin dost ülke olduğunu dile getiren Matthew Bryza, "Azerbaycan da Türkiye gibi bizim yakın dostumuzdur. Hiç kimse Azerbaycan'a zarar verecek bir adım atmaz" ifadelerini kullandı.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş