Mat saçlar için canlandırıcı bakım

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 8 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Mat saçlar için canlandırıcı bakım konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Saçlarınızı canlandırmak sizin elinizde! Saçlarınızı yıkadıktan sonra içme suyu ve çok az miktarda elma sirkesi ile durulamak parlaklık verecektir. Ayrıca, saç maskelerini sıcak suyla yaptığınız duş sonrasında yapın; buharlı ve sıcak ortamlarda gözenekleriniz açılır, maskenizin içerisindeki yararlı maddeler, saçınıza daha iyi nüfuz eder. Hatta maske sürdüğünüz saçı, alüminyum folyo ile sardıktan sonra saçınızı sıcak fönle hafifçe ısıtabilirsiniz. Doğru bir saç bakımı için uygulamanız gerekenler

  1. Çok şampuan kullanmayın ve PH değeri yüksek şampuanları tercih edin. Şampuanın çok fazla köpürmesi önemli değildir; az miktarda şampuan dökmek daha faydalıdır…

  2. Saçlarınızı yıkarken dairesel hareketlerle başınıza masaj yapın; bu, hem saçlarınıza yararlı olacak hem de stresinizi alacaktır. Şampuanı, parmak uçlarınızla daireler çizerek, şakaklardan saç diplerine, oradan da kulaklara doğru yayın. Sonra ensenize doğru devam edin. Bunları yaparken derin derin nefes alıp verirseniz, kendinizi daha da rahatlamış hissedersiniz.

  3. Saç kremi kullanıyorsanız, kremi saçın diplerine değil, uçlarına sürün. İnce telli saçlar, yağ miktarı yüksek olan kremleri kaldıramaz; söner ve yapışır. Bu tarz saçlarda en iyisi krem yerine durulamaya gerek olmayan bakım ürünlerinden kullanmaktır. Bu tarz bakım ürünleri, ince telli saçlardaki elektriklenme ve uçuşmayı da engeller.

  4. Şampuanlamanın ardından saçlarınızı bol miktarda ılık suyla durulayın; aksi takdirde matlaşır ve kururlar. Hatta sıcak havalarda, eğer sağlığınıza dokunmuyorsa, saçlarınızı soğuk su ile yıkamayı da deneyebilirsiniz. Soğuk su, saçlara parlaklık verir.

  5. Fön çekmeden önce saçlarınızı tarayın. Başınızı eğerek saçlarınızı aşağıdan yukarıya doğru tararsanız, saçlarınızın direncini kırmamış olursunuz. Islak saçları taramak için ayrık dişli, mümkünse kauçuk veya tahtadan yapılmış bir tarak kullanın; plastik tarak kullanmamaya özen gösterin.

  6. Saçlarınızı taradıktan sonra, kurutmak için çok hararetli fön makineleri yerine uzun sürede kurutan, düşük güçlü makineleri tercih edin. Fön makinesini en düşük ayara getirip, saçları çok fazla karıştırmadan tam kuruyana kadar fönleyin, sonra fönü daha yüksek ısıya getirip, yuvarlak bir fırçayla şekillendirme işine girişin.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - saçlar için canlandırıcı Forum Tarih
Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler - Saç Sağlığını Bozan Yanlışlar Nelerdir? Güzellik & Bakım 3 Şubat 2013
Yağlı saçlar için doğal bakım Güzellik & Bakım 18 Kasım 2011
Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Saç Temizliği ve Saçların Bakımı Güzellik & Bakım 15 Haziran 2011
Kuru Saçlar İçin Bitkisel Bakım Güzellik & Bakım 5 Haziran 2011
Saçların Çabuk Uzaması İçin Doğal Yöntemler Nelerdir ? Güzellik & Bakım 29 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş