Mass Effect 2

'Ps2 Ps3 Ve Tüm Oyun Konsolları' forumunda Dine tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Mass Effect 2 konusu Çıkış Tarihi:26 Ocak 2010 (Çıktı Çoktan )

  Platform:Xbox360PC
  HİKAYE

  Mass Effect 2 ilk oyunun bittiği noktadan 2 yıl sonrasını konu alıyor.Reaper işgalleri Saren ve geth tehlikesi ortadan kalkmış durumda.Ancak bütün tehditler ortadan kalkmış olmasına rağmen tüm galakside insan nüfsunun ciddi bir şekilde düştüğünü haber alan Shepardinsanlığı kurtarmaya çalışan Cerberus oragnizasyonu tarafından galaksiyi araştırması için görevlendiriliyor ve böylelikle gezegenlere olan yolculuğumuz başlıyor..
  BİLGİLER


  -Zırhlarımızın rengini artık seçebiliyormuşuzbunun dışında 30 farklı tipte zırh olduğundan bahsetmişayrıca zırhın nasıl görüneceği mat mı yoksa daha parlakmı olacağını dahi seçebiliyormuşuz.Yapacağınız herhangi bir upgrade tüm sahip olduğunuz zırhlarıda etkiliyormuş..

  -Oyunun grafikleri 1. oyundan çok daha iyiymişve %99 oranında 30FPS sabit olarak gayet akıcı bir oynanış sunuyormuş%1lık kısım oyunun çok küçük bir kısmında çatışmaların yoğun olduğu bazı yerlerde frame düşmesi hissetmiş(Artık bu durum beni iplemiyor ben 150FPSye vururum gibi geliyor bu kez Xboxda oynamayacağım)

  -Oyun çift disk olarak geldiği için toplamda 18GB yükleme yeri istiyormuş(Evet ben de OHA dedim )

  -Ve sonunda can sıkan asansör kısımları kaldırılmışgemimiz Normandy dışında hiçbir bölümde asansör yokmuşbunun yerine loading ekranları konulmuşDVDden oynarsanız 12snyeHDDden oynarsanız sadece 6snye yükleme yapıyormuş loading ekranları..

  -1. oyundan çok daha fazla gezegen varmışve sonundahele şükürartık gezegenlerde sürekli tekrar eden görevler sona ermiştüm gezegenlerde ayrı hikayelerle karşılaşıyormuşuz..

  -İlginç bi detaygezegenler arası yolculuk yaparken pilotumuz jokerin yerini alıp gemiyi kullanabiliyormuşuzspace combat değil yalnız sadece yolculuk amaçlı

  -Köpeğe benzer yeni bir yaratık eklenmiş ki baya zorluyormuş

  -Düşman sayısı 1. oyundan çok daha fazla olduğu içinShepard 1. oyuna nazaran daha hızlı hareket ediyormuşcover alırken falan

  Bu arada iyiki xbox360 a çıkmış oyun yine ps3 e güzeell bir kapacık koyduk gerçi alan varmıdır ki .. ?
   
 2. avatar

  avatar Üye

  paylaşım için teşekkürler eline sağlık
   

Bu Sayfayı Paylaş