Maskara Sürmenin Püf Noktaları

'Güzellik & Bakım' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Maskara Sürmenin Püf Noktaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Maskara, bakışlarınıza yoğunluk, anlam ve güç kazandırır. Yorgun görünümü bir anda yok eder, canlılık verir. Makyajın etkisinin %50’si maskaraya aittir desek yeridir. Görünümünüze en hızlı canlandırmayı maskara kazandırır. Bazen tek başına bile yeterli olabilecek güçte bir makyaj malzemesidir. Biz de, bu muhteşem malzemeyi bilinçli kullanıp etkileyici sonuçlara sahip olabiliriz.

  Eh! bütün bu sebeplerdendir ki kadınlarımız maskarayı çok tüketirler. Avrupa’nın en çok maskara satışının bizim ülkemizde gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Ancak bilinçli alışveriş yapıldığını düşünmüyorum. Kirpik yapısına göre maskara alınmalıdır. Kısaysa uzun gösterecek, seyrekse sık gösterecek gibi. Bunu da en iyi maskaranın fırça yapısı belirler. Birde maskara sürmenin bilincinde olursanız ortaya muhteşem sonuçlar çıkacaktır.

  [​IMG]

  NELERE DİKKAT ETMELİ?

  * Maskarayı uygularken; özellikle gün ışığında dışarıda olacaksanız çok fazlaya kaçmayın. Sonra yapay bir görüntünüz olur.

  * Eğer gözlük kullanıyorsanız da yine çok uzun gösteren ürünlerden kullanmayın, gözlük camlarına değerek sizi rahatsız eder.

  * Her gün maskara kullanmanın hiçbir zararı yok, hatta tam tersi birçoğunun besleyici özelliği vardır.

  * Temiz ve kuru kirpiklere uygulanmalı ve her gece mutlaka temizlenmelidir.

  * Eğer lens kullanıyorsanız maskaradan önce takmalısınız.

  * Sadece üst kirpiklere uygulanan maskara çok daha sade ve hafif bir görüntü sağlar.

  * Alt kirpiklere uygularsanız daha yapay bir görüntü verir ama seviyorum diyorsanız çok abartmadan kullanın.

  * Uzun alt kirpikler istiyorsanız yukardan aşağıya, hacim kazandırmak için yatay dokunuşlarla fırçayı kullanın.

  * Üst kirpiklere uygularken de başınızı arkaya kaydırın ve ileriye bakın.

  * Maskarayı kirpik diplerinden hafif bir zig zag yaparak sonra uçlara doğru hareketlendirin. Çok doğal sevmiyorsanız, ilk kat kuruduktan sonra ikinci kat sürün. Birbirine yapışan kirpiklerinizi kuruduktan sonra kirpik tarama fırçasıyla taraya bilirsiniz.

  * Maskara lekelerini de hemen temizleme kalkmayın, dağıtabilirsiniz. Biraz bekleyin kurusun, sonra da pamuklu çubukla silin.

  * 3 ay gibi bir zaman da maskaralar kurur ve acıbadem yardımıyla yumuşatıp kullanmaya kalkmayın. Böyle bir söylenti ortalarda dolanıp duruyor. Gözlerinizde yanma ve alerji yapabilir. Unutmayın, gözlerimiz en hassas organlarımızdandır ve çok çabuk mikrop kapabilir.

  * Ok gibi ve kıvrık olmayan kirpikleriniz varsa ilk önce bir kirpik maşası kullanın sonra maskara uygulayın. Her gün kirpik maşası kullanırsanız inanın kısa sürede kirpikleriniz istediğiniz forma girecektir.

  * Dış kenarlarından hafif aşağıya doğru düşük göz yapısına sahipseniz, dış uçlara fazla maskara uygulamayın. Orta kirpiklere yoğunlukta sürerseniz eğer düşük yapısını kamufle edersiniz.

  * İki göz arasında mesafeniz fazlaysa göz pınarlarınıza doğru maskarayı yoğun sürün. Tam tersi şekilde göz mesafeniz birbirine yakınsa orta kirpiklere ve dış uçlara yoğun sürün, iç kısımlara sürmeyin.

  * Öncelikle maskara alırken fırçasına dikkat etmeliyiz. Kıvrık, yay biçiminde olanlar kirpikleri kıvırmaya, gözleri ortaya çıkarmaya yarar.

  * Sıkı kılları olan bir fırça kalınlaştırıcı özelliğe sahiptir.Kirpikleri tek tek boyar. Seyrek kirpikleriniz varsa bu fırçaları tercih etmelisiniz. Daha seyrek yapıda olan fırçalar, kirpikleri tek tek ayırıp uzun gösterir.

  * Çok koşuşturmacılı, nemli ve yağmurlu günlerde waterproof (suya dayanıklı) maskara kullanmayı tercih edin. Hem tazelemek zorunda kalmaz hem de nemde, yağmurda acaba maskaram aktı mı telaşınız olmaz.

  * Maskara öyle bir ürün ki detayları anlatmakla bitmiyor. Daha renkli maskaralar var anlatılacak.Arada bir de olsa yeniliklere açık olmaya çalışın ve renkli maskaraları deneyin derim.

  * Yeşil ve mavi gözlere mor ve mürdüm çok yakışır. Gözün rengini daha fazla vurgular.

  * Kahverengi gözlere sahipseniz lacivert rengi kesinlikle denemenizi öneririm.

  * Yeşil ve bal rengi gözlerde ise kahverengi maskaranın duruşu bir başkadır. (Hatta son yıllarda çift renk maskara sürmek çok moda oldu, örneğin; Önce bir kat kahverengi ardından uçlara yeşil renkte maskara sürülüyor. Sonuç bence harika. Cesur bayanlara tavsiye ederim.[​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Maskara Sürmenin Püf Forum Tarih
Kurt Kocayınca Köpeğin Maskarası Olur Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 5 Ocak 2012
Kurt kocayınca köpeklere maskara olur atasözünün anlamı açıklaması Atasözleri & Deyimler 21 Ocak 2011
Maskara olmak nedir - Maskara olmak deyimi anlamı Atasözleri & Deyimler 29 Aralık 2010
Max Factor’ün en yeni maskarası bir dahi! Güzellik & Bakım 5 Mart 2010
Makyajda maskaraya gerek kalmıycak Güzellik & Bakım 1 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş