Mars'ta şoke eden keşif

'Uzay ve Gökyüzü' forumunda Siraç tarafından 5 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Mars'ta şoke eden keşif konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mars'ta şoke eden keşif

  Mars'ta çekilen bir fotoğraf ortalığı karıştırdı.. İşte o fotoğraf ve tartışmalar...

  [​IMG]

  Mars’ta çekilen fotoğraflarda insan yüzü bile bulan astronomlar bu kez de Kızıl Gezegen’de bir “tahta” parçası tespit etti.

  NASA’nın Kızıl Gezegen’i keşif için gönderdiği uzay araçlarının çektiği fotoğraflar Mars’la ilgili binbir çeşit komplo teorisi üretilmesine neden oldu. Mars’ta su bulunduğuna ilişkin haberler bile bilim adamları tarafından kesin bir dille ifade edilemese de fotoğrafları inceleyen komplo teorisyenleri sınır tanımıyor. Son olarak Mars’ın yüzeyinde gülen bir insan yüzü tespit etmeyi başaran komplocular bu kez de Kızıl Gezegen’deki bir tahta parçasını “Mars’taki uçsuz bucaksız ormanların” kanıtı olarak gösterdi.

  Gezegende hayat da var su da

  Rover uzay aracı tarafından çekilen fotoğraftaki kütük parçasının çürümüş bir ağaç olduğunu ileri süren komplocular, Mars’taki “dev bitki örtüsünün” insanlardan gizlendiğini belirtti. TheCrit sitesinde fotoğraf üzerine üretilen komplo terorilerinde, “Mars’ın engin bir çöl olduğu büyük bir yalan. Bakın ağacın parçası uzay aracının hemen önünde duruyor. Buraya kadar muhtemelen bir sel baskını sonucu su tarafından taşınmış. Yani Mars’ta hem bitki örtüsü (yani bitki hayatı) hem de su var” ifadeleri kullanıldı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mars'ta şoke eden Forum Tarih
Mars'ta çığ düştü! (Video) Uzay ve Gökyüzü 20 Mart 2010
Mars'ta gizemli yaratık Uzay ve Gökyüzü 5 Mart 2010
Mars'taki robotun geleleceği karanlık Uzay ve Gökyüzü 7 Ocak 2010
Mars'ta antik göl izleri bulundu Uzay ve Gökyüzü 7 Ocak 2010
Mars'ta okyanus varmış! Uzay ve Gökyüzü 25 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş